توطئه نفوذ 3

بسم الله الرحمن الرحیم


برای جامعه جاهل میتوان خدایی ساخت که نه می تواند غمی را برطرف کند و نه میتواند مانع رسیدن رنج و بلا شود و نه میتواند بارانی از اسمان بباراند و یا رزقی را بر زمین وسعت دهد . آیا جامعه جاهلی که تا این حد امکان انحراف دارد راه حل مشکل فقط تامین نیاز های مادی اوست؟

جامعه ای که از گذشته خود اطلاعی ندارد تا از آینه آن برای آینده خویش تصمیمی بسازد چگونه میتواند در برهه های سخت و پیچیده تاریخی تصمیمهای تاریخ ساز بگیرد و در تاریخی که عبرت پذیران اندک اند، در زمره آنان باشد؟


ما به جامعه کنونی خود که نگاه میکنیم دستهایی از پشت صحنه به در آمده اند تا امام انقلاب ، سید الشهدا ، ایام الله ، عاشورا و امیر مؤمنان و حوادث تاریخی را به گونه ای تعریف کنندکه در پیچیدگی این تاریخ ، مردم زمانه تصمیم شان در مقابسه با میزان های واقعی به کجراهه متمایل شود . ما همین طور در این جامعه مشاهده میکنیم که در این تحریف عظیم در وقت روشنگری است که حنای کاسبان جهل برای مردم و تاریخ بی رنگ میشود و ظلمت جهل را دیده ایم که چگونه با روشنایی علم کنار می رود .

با این حال در این روشنگری ها ، اگر برای علم و آگاهی بستری مهیا نباشد تا در این بستر حرف ها شنیده ، تحلیل و فهمیده و منشأ تصمیم گیری شود متأسفانه شاهد حوادثی خواهیم شد که تنها در گذر زمان و با دادن هزینه های گزاف زیان شان آشکار میشود .

برای مثال خیلی ها از حوادث کربلا مطلع اند و برای روشنگری در قسمت هایی که ممکن است عده ای بخواهند بر این قضیه بار کنند ، بستر برای روشنگری مهیاست که تجربه ی شکست جریان تحمیل مذاکره با دشمن به عنوان راهبرد امام حسین در کربلا یکی از آنهاست یا بستر تحلیل حوادث دوران زندگی حضرت امیر برای کسانیکه خود اهل مطالعه ی تاریخ بودند یا سریال ساخته شده در مورد ایشان را دیده اند مهیا تر است زیرا که روایت تاریخ و اتفاقات خود بخشی است که کج فهمان از گفت و گوی دقیق در مورد آن خودداری میکنند تا در جای مناسب آنچه را میخواهند به آن اضافه یا کم از آن کم کنند .

به نظر بنده برای عبور از یک تحریف عمیق و جلوگیری از تحمیل هزینه به تاریخ انقلاب ،باید روشنگران انقلاب برای شناخت روش ها و زندگی امام حسن مجتبی علیه السلام که همیشه - حتی امروز - مظلوم بوده اند فکری بیندیشند تا مجبور نباشیم عاشورا تکرار شود زیرا که در آن زمان انقلابیون تغییر جهت داده اند و نفاق و نفوذ شدت یافته است و انقلاب اسلامی حضرت رسول از درون خود حاکمیت به سمت نابودی هدایت میشود و حتی کسانیکه امام حسین را دوست دارند و انقلاب اسلامی رسول را ، برای همراهی با جریان حاکم به اسم دفاع از انقلاب همراه انقلابیون گذشته در مقابل حسین می ایستند و وقع ما وقع ...

البته منظور بنده این نیست که شرایط امروز ما ، شرایط زمان امام حسن است بلکه منظورم این بوده است که در شرایطی که دیگران سعی دارند با تشبیه به آن دوران ، آنچه خود میخواهند بر انقلاب اسلامی بار کنند باید بستری برای خلع سلاح آنها مهیا کرد و این راه با روشنگری فوری از وضعیت زندگی و روش های حضرت از طریق منبر ، سخنرانی ، نشریه ، مستند ، سریال ، فیلم سینمایی و .. میسر می گردد .
شاید مطالبه روایت قصه امام حسن مجتبی علیه السلام از کارگردانان و رسانه ها کوچکترین کاری باشد که از دست ما بر آید حال به هر طریقی چه انتشار این نوشته و چه از طرق دیگر ..
انشاءالله که حرف و سخن ما در مسیری باشد که زمان را از دست ندهیم...

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان