اربعین بدون مرگ بر آمریکا

بسم الله الرحمن الرحیم


مدتهاست با یک سوال دست به گریبان م.

میخواهم با شما در میان بگذارم شاید گره این سوال در دستان شما باشد . انشاءالله که همین طور است .

از قدیم یادم می آید که زیر دستان مشت کرده ای که بر سر شانه های پدرم بالای همه دست ها همراه با فریاد بر سر آنان که فکر میکردیم هر غمی و گریه ای هست و هر خونی ریخته شده است و هر بی مزگی در زندگی بچه های دنیاست از دشمنی و کشتار اوست ، فرود می آوردیم.

بعد ها مکبر مسجد شدیم و بعد از نماز پشت سر السلام علیکم و رحمه الله میگفتیم تکبیر و ادامه میدادیم آن فریاد را ..

سالی یکبار 22 بهمن ، به خود حق دادم بخاطر همه ظلم هایی که به هموطنانم به پدرانم به دوستانم به هم کیشانم رسیده است فریاد کنم و مشتم را بر سر دولتی که کاخش را در خیالاتم در زیر مشتم می آورم خالی کنم.

سالی یکبار در روز قدس بخاطر بچه هایی که از گرسنگی تلف شدند ، زیر آوار مردند ، بخاطر مادرهایی که در زیر موشک های نامردهایی کودکش را در بغل تا بیمارستان کشیده ، بخاطر مردهایی که در مبارزه مردانه جان باختند ، به خود حق دادم فریاد بکشم و کینه را در قلبم پرورش دهم. و حق دارم این ها را هر روز ، روزی پنج بار بعد از نماز، برای خودم تذکر دهم تا این ریشه این درخت تا روز انتقام محکم شود و هفته ای یکبار نه بلکه چند بار از نماز جمعه تذکرش را بشنوم .

چگونه در راهپیمایی های تمام دنیا از آفریقا تا آسیا تا آمریکا در روز قدس همه میگویند مرگ بر شیطان مرگ بر آمریکا ولی در اربعین این صدا شنیده نشده است ؟

چگونه در تمامی مسجد ها بعد از هر نمازی چون نقل و نبات این مرگ بر آمریکا را میشنویم ولی درهیئت ها هنوز نشنیده ایم ؟

هیچ وقت این صدا را وقتی در هیئتی می نشستم که همه مشکی پوشیده بودند و غم حسین و اولادش را میخورند نشنیدم .آنجا هیچ وقت مشتم گره نشده است هنوز .شاید هم هیچوقت فکر نکردم که شاید اینجا نه تنها حق من بلکه حق کودکان و علی اصغر و سکینه و رقیه است .

حال شاید گره کار دست شما باشد که با بازکردنش به من هم کمک کرده اید.

چه بستر هایی باید مهیا باشد تا 40 میلیون زائر اربعین فریاد بکشند مرگ بر اسرائیل ؟ و هر کدام سطل آبی برای به سیل کشاندن این غده سرطانی با خود حمل کنند ؟ میدانید به این فکر میکردم که چگونه با یک شعار 40 میلیون زائر از 60 کشور میتواند ریشه ی فکر آمریکایی را زد ؟

آیا اربعینی که به یزید زمانه نقد نکند مشکل آفرین است ؟ هیئتی که بعد از ده شب نتواند به آمریکا مرگ بفرستد ، با حسین زمانه چه نسبت و رفتاری خواهد داشت ؟

چه کنیم آنچه نمک هر جمع ماست در سفره ی هیئت هایی که دل بستگان به حسین و جد و فرزندان اویند جا باز کند ؟

باید بتوانیم برای عبور از غرب ، عبور از این پیچ تاریخی ، عبور از این مرحله ،شعار از سینه ی تاریخ ایران و دنیا برخاسته را وارد سر و سینه زدن هایمان کنیم.

حرفم راهکارش این نیست که شعار را به هیئت ها بچسبانیم ، سوالم این بود که چگونه این شعار را وارد هیئت ها کنیم که خود هیئتی ها بخواهند فریاد بزنند بر سر یزید و شمر و ابن زیاد و لعنت شان را با زمانه آپدیت کنند ؟ این فهمیدنی است . چگونه ؟

  والعاقبة للمتقین

۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان