گزارش فعالیت‌های کانون در نیمسال اوّل 95 - 94 (2)

بسم الله الر حمن الر حیم

خلاصه‌ای از عملکرد "کانون مهدویت تسنیم" در ترمی که گذشت:

ادامه شمارۀ قبل؛
7. دورۀ عمومی کانون مهدویت تسنیم:

این دوره که به گفته بسیاری از دانشجویان نقطه عطف برنامه‌های کانون چندسال اخیر می‌باشد دوره‌ای جامع و عمومی از مباحثی مانند: مدیریت استراتژیک، مدیریت زمان، مدیریت منابع مطالعاتی، خودشناسی، هستی‌شناسی، دشمن‌شناسی، مدیریت روابط اجتماعی، مهارت‌های ارتباطی، مدیریت فضای مجازی و سواد رسانه‌ای برگزار شد. همانطور که مخاطبین در سایت دیده‌اند؛ اطلاعیه‌ها، گزارش‌ها و صوت این دوره در سایت وجود دارد و بدلیل اینکه تکرار مکرّرات نشود از توضیح تفصیلی هر یک از کارگاه‌ها خودداری می‌کنیم.

8. جلسه‌ی اعضای کادر با دبیر کانون:

در روز یکشنبه 29 آبان‌ماه 94 جلسه‌ای باحضور اعضا کادر کانون تسنیم و دبیر کانون در محل دانشکده پزشکی برگزار شد. در ابتدای جلسه قسمتی از متن کتاب صراط استاد صفایی حائری، بیان و توضیحاتی در ارتباط با آن از جمله شرح قانون ترکیب و تبدیل ارائه و همچنین به سؤالات مرتبط با کتاب صراط پاسخ داده شد. سپس دبیر به تبیین اهداف و سیستم تشکیلاتی کانون پرداختند. در این جلسه هماهنگی برای فعالیت‌های کانون و تبادل نظر پیرامون اقدامات انجام شده نیز صورت گرفت.

9. کارگاه مدیریت کانون‌های مهدویت:

این کارگاه در روز جمعه، 6 آذرماه 94 در محل مجتمع آموزشی و فرهنگی فرشچیان برای جمعی از دبیران و برخی از اعضای کانون مهدویت تسنیم توسط آقای اسکندری دبیر کانون مهدویت تسنیم تحت عنوان «مدیریت اسلامی» در طی 4 ساعت برگزارشد.  در این کارگاه به تعریف مدیریت، اصول مدیریت، مدیریت در پرتو اسلام و قواعد مدیریت اسلامی پرداخته شد.

10. دعای کمیل:

در روز پنج‌شنبه 12 آذرماه 94 حضور خواهران کانون در گلستان شهدا و قرائت دعای کمیل و صحبت پیرامون سیره‌ی شهدا انجام شد. بازخورد این دورهمی در مجاورت شهدا بسیار خوب ارزیابی شد.

11. جلسه‌ی 9 ربیع:

به مناسبت آغاز امامت امام زمان (عج) در روز جمعه تاریخ 13 آذرماه 94 جلسه‌ی خواهران پیرامون فضاسازی 9 ربیع و برنامه‌های مختص این روز،  همچنین برنامه‌ریزی برگزاری اردوی همایش مهدی یاوران در جمکران در خوابگاه کرمانی برگزارشد.

12. کارگاه "زنان در خطّ مقدّم":

این کارگاه در روز سه‌شنبه 24 آذرماه 94 در طی 2 ساعت در مکان تالار شریعتی با حضور استاد همتیان مخصوصاً خوهران برگزارشد. در این جلسه که به عنوان یک سلسله بحث جلسات بعدی آن قرار شد در خوابگاه برگزار شود به بررسی و نقد مستندات و شبهات و سؤالات اساسی زنان در حوزه‌هایی که شبکه‌های ماهواره‌ای قصد تهاجم به آنان را دارند پرداخت. ارزشیابی این کارگاه در سطح خوب قرار گرفت و خواهران خواستار ادامه‌ی این کارگاه شدند.


سایر فعالیّـت‌ها و عملکردهای کانون را در شمارۀ بعدی دنبال کنید.


جهت تعجیل در فرج قطب عالم امکان حضرت حجة بن الحسن العسگری (عج) صلوات

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان