انتخاب آینده

بسم الله الرحمن الرحیم

فکر میکنم که اگر بتوانیم در فکر و عمل به یکدیگر نزدیک شویم، کار با اثر گذاری بیشتری انجام می‌شود. بخاطر همین متن زیر موضوع تفکری است. 

حادثه‌ها برای آینده درس‌هایی نهفته دارند که باید در آن‌ها اندیشید. وقتی در ایام انتخابات فکر می‌کردم که کار بهتر چیست و نتیجه را هم به افراد دیگر اطلاع می‌دادم متأسفانه همچنان وقار ریش سفیدی در برابر حقیقت و واقعیت اثر گذاری بیشتری دارد. همین که در انتخاب لیست اصولگرایی جنبش دانشجویی استان باید پیروی تصمیم عده‌ای خود اصولگرا خوانده! می‌بود می‌شد به لیست مورد اعتماد، با نگاه بی‌اعتمادی نظر کرد!

اما این موضوع حرف من نیست. همیشه در انتخابات عده‌ای پیروز می‌شوند و مسئولیت کار را برعهده می‌گیرند و مسیر پیش می‌رود. آنچه که مشکل امروز ماست این است که دو ماه کارهایمان تعطیل و به بعد از انتخابات موکول می‌شود و هر دو سال یکبار این کار را ادامه میدهیم. البته خوب عده‌ای هم باید در این زمینه فعالیت بکنند ولی اینگونه نیست که هیچ کاری نداشته باشیم جز این. انتخابات هم تمام شد. قطعاً دشمن به برخی از اهدافش رسیده است و نفوذ در رکن تصمیم سازی کشور صورت گرفته. در کم و کیفش جای بحث هست و البته قطعاً تلاش دوستان و آگاهی بخشی آن‌ها از هزینه‌هایی که در آینده ممکن بود بپردازیم، کم کرده است. اما امروز تکلیف چیست؟

در پروژه‌ی دشمن اثر گذاری بر این انتخابات هم یک مرحله بود. مرحله بعدی و گام بعدی کجاست؟

فعالیتی که بیشتر باید ما را به خود مشغول بکند چیست؟

از فردا باید به کدام نقش عمل کنیم؟

دشمن از طریق وفادارانش به دنبال چه چیزی است تا ما برای آن قسمت خود را آماده کنیم؟

و ...


۰
جامی
۰۶ فروردين ۲۲:۰۴
سلام
اینکه برنامه بعدی دشمن چه خواهد بود رو چطور میشه فهمید؟
خب ی سری برنامه ها تا حدودی از قبل مشخصه مثل تلاش اونا برای نفوذ در انتخابات.. ولی ی سری از الان مشخص نیس...به نوعی اتفاق که افتاد مقابله شروع میشه از قبل آگاهی وجود نداره..
اینجا منظور اینه که برای همون برنامه ها و گام های نامشخص باید آگاهی پیدا کرد و برنامه داشت و نقشه.. درسته ؟
مثلا باید بصیرت داشت و تسلط و شهود نسبت به مسیری که درش قرار داریم..؟
یا مثلا در مسائلی تسلط به تاریخ و دشمن شناسی و اهداف شون ..؟
البته داشتن این ویژگی ها برای همون انتخاباتم تا حدودی صدق می کنه که مثلا روش انها چه خواهد بود و از چه موضعی وارد خواهند شد..
سران و رهبران این ویژگیها رو داشته باشن کفایت نمیکنه ، درسته ؟
برای همه کساییکه باید مبارزه کنن باید باشه؟
چطوری باید بهش رسید ؟
پاسخ :
سلام.همه ی مواردی که فرمودید صحیح ه ...چطوری بایدرسید که یه بخشی روباید از طریق کسب اگاهی از طریق مطالعه ، تجربه های تاریخی و اصول دشمن شناسی بدست اورد و یک بخشی روباید از طریق نفوذ در ساختارهای تصمیم گیریشون به طورمستقیم کسب کرد.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان