گزارش فعالیت‌های کانون در نیمسال اوّل 95 - 94 (4)

بسم الله الرحمن الرحیم

خلاصه‌ای از عملکرد "کانون مهدویت تسنیم" در ترمی که گذشت:

ادامه شمارۀ قبل؛

19. جلسات آشنایی با خوابگاهیان:

هفته‌ی دوم مهرماه در شب عید غدیر، 2 نفر از خواهران تسنیمی به محل خوابگاه جدیدالورودها به منظور آشنایی با دانشجویان جدیدالورود، ارتباط‌گیری، پاسخ به سؤالات آن‌ها و بررسی ضعف‌ها و مشکلات خوابگاه رفته و بعد از آن برای حفظ ارتباط و جذب، گروهی با 52 عضو در تلگرام ایجاد شد.

در شام عید غدیر نیز جلسه‌ای با حضور خواهران تشکل‌ها و کانون‌ها برای طرح ضعف‌ها و مشکلات خوابگاه و بیان ضرورت کار در خوابگاه و بر دانشجویان جدیدالورود گرفته شد.

هفته‌ی سوم مهرماه (19مهر) نیز جلسه‌ای با دبیر کانون مهدویت تسنیم  و اعضای کانون‌ها و تشکل‌ها برگزار شد. در این جلسه به ضرورت وحدت تشکل‌ها به منظور اقدامات فرهنگی و یکسان‌سازی اهداف با وجود اختلافات جهت رسیدن به یک نگاه مشترک پرداخته شد.

هفته‌ی دوم مهرماه، اردوی یک روزه‌ی کاشان و هفته‌ی سوم مهر ماه اردوی یک روزه‌ی قم و جمکران به منظور جذب دانشجویان جدیدالورود برگزار شد. افراد به همان گروه تلگرامی دعوت می‌شدند. بهترین بازخوردها بعد از این 2 اردو بود؛ چرا که شبی با آن‌ها در خوابگاه بودیم و بعد از آن اردوها برگزار شد، همزمان حفظ ارتباط به صورت شخصی و جمعی در فضاهای اجتماعی هم بود. همین  امر باعث ایجاد اعتماد بین دانشجویان جدیدالورود و بیان مشکلات و مسائل شخصی در خوابگاه و مسائل درسی شد. طبق همین آشنایی‌ها و شناسایی‌ها، افراد را مطابق با توانایی‌هایشان به تشکل‌ها و کانون‌ها از جمله بسیج و تشکل تحکیم وحدت و کانون مهدویت وارد کردیم.

6 جلسه حضوری و 2 جلسه مجازی در مورد زنان و ضرورت پرداختن به این مسئله، طرح‌ها و قالب‌های پیشنهادی با حضور خواهران تسنیمی طی ماه‌های آبان لغایت بهمن برگزار شد.

 1 بهمن‌ماه 94 جلسه‌ای در گلستان شهدای اصفهان با حضور 2 نفر از خواهران تسنیمی و 2 نفر از خواهران کانون تمیم و کانون انتظار در مورد چرایی کار فرهنگی و چرایی کار برای امام زمان و افزایش محبت به امام و تبیین اندیشه‌ی غدیر برگزار شد. قبل از آن نیز 2 جلسه مجازی پیرامون همین بحث بین خواهران تسنیمی برگزار شده بود.

در ماه‌های آذر و بهمن جلساتی با حضور دانشجوی خارجی پیرامون جایگاه و رسالتی که در این برهه از زمان به دوش آن‌هاست و نقشی که در این لحظه  از تاریخ دارند، ضرورت و چگونگی کار برای ظهور امام زمان (عج)، نقش زنان سوری و لبنانی در ترویج چنین فرهنگی، لزوم ترویج اندیشه‌ی شیعی و تبیین آن در سوریه، نقش رهبر و ایران در ترویج چنین روحیه و فرهنگی در سوریه و لبنان و حتی دنیا و ... برگزار شد. طی این جلسات کتاب ‌هایی معرفی و صوت‌هایی در اختیار قرار می‌گرفت.

در شبکه‌ی مجازی تلگرام، در گروه‌های کانون‌های مهدویت استان‌های دیگر با نفی کپی مطالب زیاد و تکراری، به ضرورت کار برای ظهور حضرت حجت (عج)، چرایی و چگونگی آن با طرح سؤال  و دعوت دوستان به فکر و مباحثه پرداخته شد. هر جلسه متناسب با همان مطلب صوت و کتاب معرفی می‌شد.


این‌ها شرح کوتاهی بود از فعالیت‌های "کانون مهدویت تسنیم" در راستای ظهور حضرت حجّت (عج) باشد که مورد توجّه امام عصر ارواحنا فداه قرار گیرد. ان‌شاءلله


جهت تعجیل در فرج قطب عالم امکان حضرت حجة بن الحسن العسگری (عج) صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان