زن آنگونه که باید باشد7

بسم الله الرحمن الرحیم
در فرهنگ دینی، خانواده اولین واحد توحیدی روی زمین خواهد بود و در واقع خانواده معنی "وحدت در عین کثرت، وکثرت در عین وحدت" است. به طوری که همه ی اعضاء در عین اینکه هر کدام خودشان هستند، مستغرق در دیگری می باشند و همه و همه مستغرق در روح حاکم بر خانواده.

اما با ارمغانی که فرهنگ غرب برای خانواده ها آورد و دین و دینداری و حیات ابدی به حاشیه رفت،نتیجتاً از بزرگترین نعمت خدا در زمین یعنی«خانواده توحیدی» محروم شدیم.

در فرهنگ مدرنیته ی امانیسم یا اصالت بشر؛که بشر را به جای خدا ملاک خوبی وبدی می داند،هر فرد در یک جمع منافع خود را در نظر دارد و در حاکمیت نفسانیات هم هیج جمعی به عنوان جمع همدل باقی نمی ماند.یا همه پراکنده اند ویا همه مقهور قدرت یک نفر قرار می گیرند، که هیچ یک از این دونوع جمع،جمع خانواده نیست.خانواده مرکب از اجزای پراکنده ای که در کنار هم باشند نیست،بلکه جمع یگانه ایست برای زندگی وپایداری در زیر پرتو مودت و رحمت حق.

حال فرهنگ فمنیسم با نادیده گرفتن اهمیت این کانون اجتماعی،عامل ظلم به زنان در طول تاریخ را وجود نقش های جنسیتی می داند که معلول جامعه ی مرد سالاراند. از جمله نقش های جنسیتی نیز مادری وهمسری است ولذا شعار «فمنسم افراطی» تا مرز نفی مادری وهمسری برای زنان جلو رفت. وهمین ریشه ی بسیاری از بحران هایی است که خانواده های غربی امروزه با آن روبه رو هستند.

آنچه هنوز جوامع سنتی را به بحران هایی شبیه بحران جهان غرب گرفتار نکرده است، حضور زنان در فعال نگهداشتن خانواده ودلسوزی برای حفظ آن است. رمز پایداری هر جامعه ای در مقابل بحران خانواده در جهان غرب، ایثار زنان است در حفظ ساختار خانواده. وبه همین جهت جهان غرب تلاش می کند نقش سنتی زنان را درجوامع غیر غربی تخریب نماید.

عامل برپاداشتن خانواده ی اصیل، یعنی «خانه ی توحیدی» برگشت به روح بندگی است. که در چنین خانه ای هیچ کس بر دیگری حکومت نمی کند و حاکمیت از آنِ خداست. برخلاف نگاه امانیسمی که در آن همه ی اعضاء خانواده می خواهند بر یکدیگر حکومت کنند و این نتیجه ی تغیر جهت از بندگی خدا به انانیت یا بندگی نفس اماره است.

اسلام با توجه به شرایط جدید که امکان فعالیت زنان در بیرون خانه فراهم است،بر خلاف فمنیسم که زنان را از نعمت بزرگ ومطابق با فطرت خود یعنی مادری وهمسری محروم می کند، مسیری را می گشاید که در عین حضور زنان در فعالیت های بیرون خانه، نقش مادری وهمسری آنها مورد غفلت قرار نگیرد.

 زن آنگونه که باید باشد

اصغر طاهرزاده

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان