نگاه انقلاب اسلامی به زن/1

بسم الله الرحمن الرحیم

شخصیت فاطمه زهرا(س) در ابعاد سیاسی،اجتماعی و اجتهادی،شخصیت ممتاز و برجسته ای است.
زندگی فاطمه زهرا(س)اگرچه کوتاه بود اما از جهت جهاد و مبارزه و تلاش و کار انقلابی و درس و فراگیری و آموزش به این و آن و سخنرانی و دفاع از نبوت و امامت و نظام اسلامی،دریای پهناور از تلاش و مبارزه و کار ودر نهایت هم شهادت است.
مقام معنوی این بزرگوار نسبت به مقام جهادی و انقلابی به مراتب بالاتر است.
کسی که رسول اکرم(ص) به امیر المومنین(ع) فرمود:یا علی ...انت قائد المومنین الی الجنه...و فاطمه قد اقبلت یوم القیامه...تقود مومنات امتی الی الجنه.
یعنی در روز قیامت امیر المومنین(ع) مردان مومن و فاطمه زهرا(س) زنان مومن را به بهشت الهی راهنمایی می کنند،او هم سنگ امیر المومنین است.
او محدثه است یعنی کسی است که با فرشتگان سخن میگوید.
آنهایی که در طول تاریخ سعی کرده اند زن را تحقیر کنند و او را وابسته زینتهای ظاهری و پایبند مد و لباس و آرایش معرفی کنند و وسیله ای برای خوش گذرانیهای زندگی وانمود کنند،منطق آنها منطقی است که مثل یخ در مقابل گرمای خورشید مقام معنوی حضرت زهرا(س) از بین می رود.
اسلام،فاطمه_آن عنصر برجسته و ممتاز ملکوتی_را به عنوان نمونه و اسوه ی زن معرفی می کند.زن،این است.الگوی زنی که اسلام میخواهد بسازد این است.
                                               
                                           برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری
۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان