نگاه انقلاب اسلامی به زن/3

بسم الله رحمن الرحیم


تمام دنیای غرب و مطبوعات آنها دست به دست هم داده اند مسئله ی حجاب را مورد تهاجم فرهنگی قرار دهند تا شاید ما را از میدان خارج کنند.علی رغم تلاش های آنها نه تنها حجاب مورد خدشه قرار نگرفته است، بلکه امروز خود دنیای غرب تدریجا به سمت حجاب اسلامی متمایل می شود.

   می بینید که زنان و مسلمانان در کشور های گوناگون-چه کشور های اسلامی که در آنها خبری از حجاب نبود و در تعلیمات غربی غرق شده بودند و چه حتی کشورهای اروپایی-به سمت حجاب رو می کنند.البته اول مسلمانان گرایش خود را نشان دادند و ما بعد از پیروزی انقلاب دیدیم که کشورهای دوردستی که تحت تاثیر و مجذوب فرهنگ غربی و اروپایی بودند،حجاب به سبک حجاب شما زنان ایران را در بین خود آزمایش می کردند و به آن رو آورده بودند و آوردند.این پیشرفت شماست.زنهای مومن در جامعه ی ما سعی کنند ارزش زن مسلمان ایرانی را بدانند.زنی که در معاشرت با مرد قاطی نمی شود و خود را وسیله ای برای جلب چشم مرد نمی داند.زنی که شأنش را عزیزتر از این می شمرد که خود را عریان کند و با صورت و موی خود چشم روندگان را به سمت خود جلب کند و هوس آنها را اشباع نماید.زنی که خود را در دامنه ی قله ای می داند که در اوج آن،فاطمه زهرا(س)قرار دارد.آن زن،زن مسلمان ایرانی است.این زن باید دیگر از این بازیچه های فراهم آمده ی تمدن غربی و روش های توطئه آمیز آن رو بگرداند و به آن بی اعتنایی کند.

   در رژیم گذشته جمع کثیری از زنها هم بی سواد بودند و هم از مسائل اجتماعی چیزی نمی دانستند-یعنی نمی گذاشتندکه چیزی بدانند-و اصلا نمی دانستند که زن می تواند در سرنوشت کشور دخالت داشته باشد.با وجود اینهااز لحاظ ظاهری شبیه زنان اروپایی بودند.

وقتی به آنها نگاه می کردی فکر می کردی از یک کشور اروپایی آمده اند ولی وقتی با آنها دو کلمه حرف می زدی می فهمیدی بی سواد و یا کم سواد هستند.زن را وادار می کردند بوسیله ی جلوه گری برای خویش یک شخصیت کاذب بسازد.این برای زن انحطاط بود و پیشرفت نبود.

   انقلاب آمد و رفتار خانمها و جهت حرکت آنها را صد و هشتاد درجه عوض کرد.یعنی پشت به سمت آن و رو به سمت نور و رشد و فهم علمی و اخلاقی و سیاسی و حضور در میدانها و فایده بخشیدن برای جامعه به معنای واقعی.

   مواظب باشید که از این راه برنگردید.امروز سرگرم شدن به زر و زیور،برای زن مسلمان ایرانی انقلاب عیب است.امروز بت قرار دادن زیور و آرایش و مد و لباس برای زن انقلابی مسلمان ایرانی ننگ است.آن کسی که در پی اینگونه چیز هاست ارزشش پایین است.طلا و مد برای زن ارزش آفرین نیست،بی اعتنایی به این چیز ها ارزش آفرین است. 

 برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان