نگاه انقلاب اسلامی به زن/6

بسم الله رحمن الرحیم

   امروز از آن روز هایی است که کسب علم فریضه ی شرعی است؛علاوه بر اینکه فریضه ی اجتماعی هم است.
   کسب علم فقط یک امتیاز نیست که کسی بخواهد به جایی برسد و شغل پر درآمدی داشته باشد،مساله این است که کسانی که می توانند درس بخوانند واجب است که درس بخوانند و تخصص ها را پیدا کنند.کسب علم و تخصص در رشته ی پزشکی-مثل بقیه رشته ها-برای مردها واجب است؛اما برای زنها واجب تر می باشد،چون زمینه ی کار در میان خانم ها کمتر است.
   شما خانم ها برای دنیا پیامی دارید.این پیام را دقیق و مسجل کنید و به دنیا بدهید.پیام هم فقط پیام زبانی و شفاهی نیست؛بلکه بیشتر پیام عملی است.زنهای ایرانی و بخصوص کسانی که در رشته های گوناگون دانش و در چارچوب اسلام و احکام اسلامی و مهمتر از همه مساله ی حجاب توانسته اند حرکت کنند،بایستی به زنان و دختران و دانشجویان زن دنیا عملا تفهیم کنند که علم به معنای بی بند و باری نیست و لازمه ی تحصیل علم،بی قیدی نسبت به موازین اخلاقی در مورد معاشرت زن و مرد نیست.بلکه می توان با رعایت کامل این موازین،علم را تحصیل کرد و به جاهای بالایی رسید.
   من هم این را قبول دارم که گفتید امروز دنیا تشنه است تا ببیند پیام ادیان چیست؟در میان ادیان،آن دینی که ادعا می کند می تواند جامعه را بصورت همه جانبه بسازد اسلام است.اسلام ادعا می کند که ارکان بنای یک نظام اجتماعی را در اختیار دارد.ما بایستی در همه ی بخشها،از جمله در مساله ی کسب دانش و همچنین در پیوند با این مساله،مساله زن و دانش،نشان بدهیم که این امکان در اختیار اسلام است.شما هرچه بتوانید،بخصوص دانشجویان دختر را تشویق و تربیت کنید و در رشته ی علوم پیش ببرید.این کار،انقلاب و کشور را به اهداف خودش نزدیکتر خواهد کرد.


برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان