نگاه انقلاب اسلامی به زن/8

بسم الله رحمن الرحیم

 عظمتی که حضرت زینب(س)در چشم ملت های اسلامی دارد چیست؟ ارزش و عظمت زینب کبری(س)به خاطر موضع و حرکت عظیم انسانی و اسلامی او بر اساس تکلیف الهی است.کار او ،تصمیم او،نوع حرکت او به او اینطور عظمت بخشید.هر کس چنین کاری بکند ولو دختر امیرالمومنین هم نباشد،عظمت پیدا می کند.بخش عمده عظمت او از اینجاست که اولا موقعیت را شناخت و ثانیا طبق هر موقعیت یک انتخاب کرد.این انتخاب ها زینب را ساخت.
   مادر او فاطمه زهرا(س)زن دیگری بود که مقامش از زینب کبری(س)هم بالاتر بود.اینها زنان الگو و نمونه در اسلام اند.زن امروز دنیا الگو می خواهد.اگر الگوی او زینب و فاطمه زهرا(س)باشند کارش عبارت است از فهم درست،هشیاری و درک موقعیت ها و انتخاب بهترین کارها.
   اگر زن به فکر تجملات و خوش گذرانی ها و هوس های زودگذر و تسلیم شدن به احساسات بی بنیاد و بی ریشه باشد،نمی تواند آن راه را برود.زن اسلامی،زنی است که راه را درست می رود؛هدف را درست تشخیص می دهد و در این راه حاضر به فداکاری است.چنین زنی عظمت می آفریند.
   اما آنچه که الگوی غربی و اروپایی است نقطه ی مقابل این است.این دو باهم جمع شدنی نیستند.الگوی غربی امروز اروپایی،برخاسته و زاییده از الگوی باستانی رومی و یونانی آنهاست.آن روز هم این طور بود که زن وسیله ای برای تکلیف و التذاذ مرد بود و همه چیز تحت الشعاع این بود.امروز هم این را می خواهند.حرف اصلی غربی ها این است.
   آنها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن اند،آنها می گویند هر چه را که فهمیده ایم دنیا باید از ما تقلید کند.مایلند که جاهلیت خودشان را بر معرفت عالم غلبه بدهند.
   آنها می خواهند زن به سبک اروپایی را در جامعه رواج بدهند؛که عبارت است از سبک مد و مصرف و آرایش و در انظار عموم و ملعبه قرار دادن مسائل جنسی بین دو جنس.
می خواهند این چیز ها را بوسیله ی زنان رواج بدهند.همه جای دنیا راهم توانسته اند تحت الشعاع قرار بدهند مگر محیط های اسلامی واقعی را.
   امروز شما زنان،سنگربان ارزش های اسلامی در مقابل وضع جاهلی دنیای غرب هستید.در علم،در فرهنگ،در سیاست و درهمه چیز زن باید پرورش اسلامی پیدا کند.در میدان های اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و همه جا برود و پیشتاز باشد.اما در مسائل شهوانی ملعبه دست این و آن نشود.این حرف ماست.
گرایش به سمت مد گرایی و تجمل گرایی یکی از بزرگترین عوامل انحراف جامعه و انحراف زنان ماست.غرب برای اینکه از زن،آنچنان موجودی به وجود آورند که مورد نظرشان است محتاج این هستند که دایما مد درست کنند و چشمها و دلها و ذهنها را به همین چیزهای ظاهری و کوته نظرانه مشغول کنند.کسی که به این چیزها مشغول شد مجال پیدا نمی کند به ارزش های واقعی برسد.این زن کی فرصت پیدا می کند به طهارت اخلاقی فکر کند؟ آنها این را می خواهند.آنها مایل نیستند زنان جوامع دارای فکر روشن و آرمانخواه باشند.زنان باید خیلی مراقب باشند تا این کمند ناپیدای بسیار خطرناک فرهنگ و تفکر غربی را بشناسند و از آن پرهیز کنند.


برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان