انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی3

بسم الله الرحمن الرحیم

ضرورت شناخت انقلاب اسلامی:

یکی از خطراتی که همواره انقلاب اسلامی را تهدید می کند،این است که حقیقت انقلاب به حجاب رود و وفاداران به انقلاب نتوانند اهداف حقیقی و عمیق انقلاب را بشناسند و در نتیجه تحلیل از لحظه به لحظه انقلاب نداشته باشند و درآن صورت اگر از ادامه حیات انقلاب مایوس نشوند ممکن است با تحلیل های غلط مقابل اهداف انقلاب بایستند.انقلابیونی که به انقلاب اسلامی وفا دارند قبل از هرچیز باید به ریشه های انقلاب توجه کنند؛ریشه هایی که از یک طرف در عالم غیب و معنویت و از طرفی دیگر در فطرت انسان ها قرار دارد.

غفلت از پایداری و نقش آفرینی انقلاب اسلامی وقتی به وجود می آید که یا انقلابیون تحلیل درستی از انقلاب و نسبت آن با جهان نداشته باشندو یا مردم از حقیقت اتقلاب اسلامی و جایگاهش در نظام هستی غفلت کنند.

اصلی ترین سوال که شاید با پاسخ به آن نیمی از چهره انقلاب روشن میشود. این است که:آیا ایجاد انقلاب اسلامی و تاکید برولایت فقیه برای آن است که ایران از غرب عقب نیفتد و حتی مدرن تر از غرب شودیاان که انقلاب در ذات و بنیان خود نگاهش به فرهنگ و تمدن دیگری است؟؟؟؟؟آیا هدف اصلی تحقق انقلاب اسلامی ایجاد توسعه به همان معنایی است که درغرب مطرح است و چون نظام شاهنشاهی مانع چنین توسعه ای بود تلاش شد آن نظام سرنگون شود تا راحت تر بتوانیم یک ایران مدرن بسازیم؟؟؟؟؟و زندگی به رسم غربی ها را باحفظ شئونات اسلامی ادامه دهیم و یا اساسا هدف انقلاب اسلامی چیز دیگری است؟؟؟؟؟؟۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان