انقلاب اسلامی؛زمینه سازتمدن اسلامی۴

بسم الله الرحمن الرحیم

انگیزه بنیان گذارانقلاب اسلامی و کسانی که ازایشان پیروی کردند و انقلاب به دست آنها پیروزشد چه بود؟؟درصورتیکه انگیزه ی اصلی تحقق انقلاب روشن شود جایگاه گروه های مختلف نسبت به انقلاب و اینکه چرا بعضی از گروه های سیاسی انقلاب را تا آخر یاری نکردند. حتی بعضا با آن مقابله کردند روشن میشود.باشناخت ذات انقلاب و حقیقت تاریخی آن علت زود جداشدن عده ای مثل مجاهدین خلق و ملی مذهبی ها از انقلاب مشخص میشود.موقعیت تاریخی انقلاب اسلامی طوری است که تاریخ را میشکافد و جلومیرود و هرکس خودرا بانیت خالص وارد آن نکند گرفتار نیهیلیسم و پوچ انگاری دوران می شود.اگرجبهه های مخالف انقلاب دست در دست هم دهند و تهاجم خود را به ذات انقلاب شدت بخشند و حتی اگر موفق هم شوند که اهداف غرب زده ی خود را بر انقلاب تحمیل کنند و مدتی انقلاب را نسبت به اهدافش درخفا ببرند انقلاب اسلامی چیزی نیست که از صحنه ی تاریخ معاصر خارج شود و درخفای همیشگی فرو رود.

گاهی دیده شده عزیزی به عنوان طرفدار انقلاب اسلامی بسیار زحمت میکشد و خون دل می خورد شب و روز ناسزا می شنود ولی برای چیزی که اصلا حقیقت وذات آن را نمیشناسد و عملا آن چه را او انقلاب اسلامی میداند آن انقلاب اسلامی که حضرت امام خمینی برا آن تاکید داشتند نیست.جریاناتی هستند که در حال حاضرشبه خودی اند ولی وقتی انقلاب چهره های عمیق تر خودرا نمایان کرد غیر خودی میشوند.درحال حاضر میبینیم که عده ای به طور اجمال معتقدبه حکومت ولایی هستند و لذا خودی اند در حالی که اگر با دقت به جهت گیری فکری آن ها عنایت بفرمایید انقلاب اسلامی و ولایت فقیه را برای هرچه مدرن تر شدن کشور ونزدیکی به غرب میخواهند نه برای تحقق اسلامی که بناست از فرهنگ غربی بگذرد.

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان