نگاه انقلاب اسلامی به زن/12

بسم الله الرحمن الرحیم

   دو سوال اساسی وجود دارد:سوال اول،مـا کـه بـراى حقـوق زنـان یـا بـراى فراهـم کـردن زمینه هاى تکامـل و رفع سـتم از زنـان و دربـاره آنان صحبـت مى‌کنیـم، هدفمان چیسـت؟ دو گونه هدف وجود دارد. یک هـدف ایـن اسـت کـه مـا بـراى رسـیدن زن بـه کمـال وجـودى خـود تلاش کنیـم، بـه مبـارزه بپردازیم وبنویسـیم و بگوییم. یعنـى زن در جامعـه،اولا ّ به حـق انسـانى و حقیقى خود برسـد؛ ثانیا استعداد های او شکوفا شود و رشد حقیقی و انسانی پیدا کند و در نهایت به تکامل انسانی نائل گردد.انسانی که می تواند به پیشرفت بشریت و جامعه خود کمک کند و در محدوده توانایی های خود،دنیا را به بهشت مبدل سازد.
   یک نوع هدف دیگر این است که ما از این گفتن ها و نوشتن ها یک نوع حالت جدایی و رقابت خصمانه میان دو جنس مرد و زن به وجود آوریم.
   بنابراین دو هدف وجود دارد؛هدف اول هدف اسلامی است،هدف دوم هدف کوته بینانه است که در تلاش هایی که در کشور های غربی می شود ما ردپای هدف دوم را بیشتر مشاهده می کنیم.
   سوال دوم این است که ما وقتی به دفاع از زن می پردازیم، چه شعار هایی را مطرح می سازیم و چه چیزی را مطالبه می کنیم؟ در اینجا هم روش اسلامی با آن چیزی که امروز در غرب وجود دارد متفاوت است.
   آنچه در غرب به عنوان شعار وجود دارد در درجه اول آزادی زن است.آزادی معنای وسیعی را شامل می شود.متاسفانه در دنیای غرب بیشتر متفاهم از این آزادی،آزادی به معنای نادرست و مضر آن است؛ یعنی آزادی از قید و بند های خانوادگی،آزادی از نفوذ مطلق مرد،آزادی از قید ازدواج و تشکیل خانواده و پرورش فرزندان.
   این وسیله و شعار و مطالبه ای است که در غرب غالبا مطرح می شود لذا می گویند نهضت آزادی زنان. در نظام صحیح،در یک مطالبه و مبارزه صحیح،هدف نمی تواند این معنای وسیعی باشد که یک بخش آن قطعا مضر است.باید به دنبال شعار هایی بهتر،مناسب تر و گره گشاتر بود.

برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان