نگاه انقلاب اسلامی به زن/13

بسم الله الرحمن الرحیم


 در حقیقـت، نهضـت دفـاع از زنـان در غرب، یـک حرکت دسـتپاچه، یـک حرکت بى‌منطـق، یک حرکـت مبتنى بر جهالت، بـدون تکیه بر سـنتهاى الهـى و بـدون تکیه به فطـرت و طینـت زن و مـرد بود کـه در نهایـت به ضرر 

همه تمـام شـد.

   حرکت در جهت احقاق حقوق زنان در جوامع اسلامی و در جامعه ما حتما باید انجام گیرد،منتها بر مبنای اسلامی و با هدف اسلامی.اگر جامعـه اسلامى بتواند زنـان را بـا الگوى اسلامى تربیـت کند - یعنـى الگـوى زهرایـى، الگوى زینبـى، زنانی کـه مى‌تواننـد دنیـا و تاریخى را تحـت تأثیر خود قـرار دهنـد - آن وقـت زن به مقام حقیقى خـود نائل آمده اسـت. اگـر زن در جامعـه بتواند بـه علـم و معرفت و کمـالات معنـوى و اخلاقى‌ که خـداى متعـال و آییـن الهـى براى همـه انسـانها - چه مـرد و چـه زن - بـه طـور یکسـان در نظر گرفته اسـت برسـد، تربیـت فرزنـدان بهتـر خواهـد شـد، محیـط خانـواده گرمتـر و بـا صفاتـر خواهـد شـد، جامعه پیشـرفت بیشـترى خواهد کـرد و گرههـاى زندگى آسـانتر بـاز خواهد شـد.برای این باید تلاش کرد هدف این است.

   خیلـى از کسـانی که امروز بـه اصطلاح سـنگ حقـوق زن را بـه سـینه مى‌زننـد، در واقـع سـنگ آزادى غربى وبى‌بندوبـارى را به سـینه مى‌زننـد و از غربیهـا تقلیـد مى‌کننـد؛ همینهایی کـه گاهـى چیزهایى هم مى‌نویسـند.اینهـا هیچ عظمتـى ندارند. آن نسـخه، نسـخه غلطى اسـت. اگر نسـخه غربى در مـورد زن درسـت بـود احتیـاج به این نبـود که بعـد از صد سـال دوبـاره عـده اى بیاینـد نهضـت بـه راه بیندازنـد و جنجـال کنند.نسـخه فعلیشـان هم غلط اسـت و جز بـه بدبختـى و مشکل تراشـى بـراى زن و مـرد - بخصوص بـراى زن - به 

چیـزى نخواهـد انجامید.

   بانوان و به خصوص زنان جـوان کـه مى‌خواهنـد در ایـن زمینه هـا بیندیشند، درسـت توجـه کنند.نکته مهم این است که حتی وقتی در اروپا برای زن حق مالکیت معین شد-طبق بررسی موشکافانه برخی جامعه شناسان اروپا-به خاطر این بود که کارخانه ها که تازه بساط فناوری مدرن و صنعت در غرب را گسترده بودند احتیاج به کارگر داشتند؛ اما کارگر کم بود و احتیاج به کارگر زیاد احساس می شد.لذا برای اینکه زنان به کارخانجات بکشانند واز نیروی کارشان استفاده کنند،اعلام شد که زن دارای حق مالکیت است! در اوایل قرن بیستم بود که اروپاییان حق مالکیت را به زن دادند.این آن نگرش غلط و ظالمانه نسبت به زن در غرب و اروپاست.برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان