انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی6

                       بسم اللّه الرحمن الرحیمخطرغفلت از اهداف انقلاب اسلامی:

دررابطه باغفلت از اهداف اصلی انقلاب این مثال را در نظر بگیرید:به شما خبر داده اند برای رفع تشنگی تان درپشت آن کوه بلند چشمه ای است باپشت سرگذاشتن این صحرا و چند تپه به آنجا میرسید.حال کسی برای شما یک موضوع جدیدطرح کند که باغی زیبا و پراز میوه درهمین نزدیکی ست،و نیاز نیست آنقدر راه بروید تا به چشمه برسید بیایید و میوه میل کنید.اگرتشنگی تان فراموش شود بطرف باغ میروید ومشغول خوردن میوه میشوید درحالیکه تشنگیتان رفع نشده و شدت هم گرفته و احساس می کنید ازوضع خودتان با داشتن این همه میوه ناراضی هستید حتی ممکن است دلیل نارضایتی راهم ندانیدولی بالاخره احساس آرامش نمی کنید،چون عطش انسان با آب رفع میشود ن با میوه های رنگارنگ؛موضوع بعضی دولت ها نسبت به اهداف انقلاب همینطوربود،آنها انقلاب را در رسیدن به اهداف اصلی یاری نکردند هرچند امکانات رفاهی زیادی برای عده ای از مردم آوردند.درحالیکه روح کلی مردمی که انقلاب کردند در طلب چیز دیگری بود که اگر به آن نرسند به هرچیز دیگری که برسند باز احساس می کنند به نتیجه نرسیده اند.چشمه ای که  انقلاب باید به آن میرسید حاکمیت خدابود.اگر دولت ها انقلاب را گرفتار توسعه به روش غربی کردند انقلاب را از مسیر رسیدن به اهداف عالیه اش از نفس انداخته اند.


برگرفته از کتاب انقلاب اسلامی، برون رفت از عالم غربی

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان