فهم درست مهدویت/3

بسم الله الرحمن الرحیم

  فهم درست از دین لازمه‌ی فهم درست مهدویت

   رجوع به دین،در فضایی است که ما می‌فهمیم:در درجه اول،انسان مسیری بی‌نهایت در زندگی دارد و در دنیایی بسیار پیچیده‌ زندگی می‌کند و در درجه دوم،پیچیدگی وجود انسان،کم از پیچیدگی دنیای بیرون ندارد.این انسان،برای طی مسیر خودش،یک طرح و برنامه‌ای نیاز دارد که با برشمردن این خصوصیات مشخص می‌شود طرح ریزی این برنامه از توان عقل و غریزه‌ی فردی و جمعی انسان خارج است.انسان،برای رسیدن به این برنامه ناچار ضرورت وحی و اتصال به خدا و دریک کلام،"دین"را می‌یابد.حال،این سؤال پیش می‌آید که "آیا این نیاز انسان با آمدن یکجا و یکباره‌ی احکام دینی برآورده می‌شود یا نه؟"
   باید بدانیم که شیوه‌ی کار تربیتی انبیا بدین شکل نیست که مجوعه احکام را در لوحی و یکجا به انسان بدهند(درمورد شیوه تربیتی انبیا،در یادداشتی مجزا توضیحاتی خواهد آمد).
به صورت خلاصه باید بدانیم که مجوعه گفتار و رفتار انبیا هم جزئی از خود دین است به گونه‌ای که نبود توضیحات و تبیینات انبیا بر احکام الهی سبب می‌شود که دین به صورت ناقص به ما برسد.‌

برگرفته از مطالب استاد غنوی
۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان