انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی11

بسم اللّه الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی؛ادامه ی غدیر

سخن خداوند در غدیراین بود که در راستای ادامه ی اسلام باید امام معصوم حاکم باشد و این پیام همچنان ادامه پیداکرده است و در قالب انقلاب اسلامی ظاهر گشت.پس غدیر شروع یک فرهنگ است که ادامه ی آن در زمان غیبت حکومت اسلامی است که سعی دارد سخن و سیره ی امامان معصوم را حاکم کند.ازصدر اسلام طرز تفکری در مقابل غدیر مطرح شد که حاکم جامعه لازم نیست معصوم باشد.تقابل این دو طرز فکر همچنان ادامه دارد؛چه اسم آن را سقیفه بگذارید،چه سکولاریسم و یا نظام شاهنشاهی.در هرحال دو طرز فکر است با دو جهان بینی.

شیعه معتقد است اگر بخواهیم حضور ین در زندگی انسان مسلمان حضور ناقصی نباشد باید همه ی نظام اجتماعی و فردی تحت هدایت دین جلو رود تا جامعه از دینداری خود ثمره لازم راببرد.

امام خمینی بر اساس چنین عقیده ای به صحنه آمدندکه دین بصورت ناقص در صحنه زندگی مسلمانان ظاهرنشود.خداوند نیز در آیات159و151سوره ی نسا تاکید دارد اگر همه ی دین در همه ی زوایای زندگی حاکم نشد یک نحوه کفر به خداوند و پیامبر است و منجربه عذاب خواهد شد.

یک زمان ممکن است شرایط طوری باشد که دین روی هم رفته در همه ی ابعاد زندگی حضور داشته باشد حالادر این شرایط نادرشاه از پادشاه هندوستان مقداری جواهر و کوه نور و دریای نور تصاحب کند و پادشاه هندوستان هم یک طور دیگر بر سایر حاکمان عمل میکنداین ها چیزی نیست که مانع حیات دین جامعه باشد.اما یک وقت دولت شکل دیگری ره خود میگیرد و به واقع در امور جامعه دخالت میکند و میخواهد بعضی از احکام الهی راکنار کنار بزند،مالیات بگیرد،بر ورود و خروج کالا نظارت کند و همه ی این امور تحت فرمان شخص پادشاه باشد و امور بانظر او و درباریان نجام گیرد و نظر دین و احکام به انزوا رود.دراین شرایط اگر مسلمانان کوتاه بیایند دین به صورت ناقص در صحنه میماند و مجبور میشود با بعضی از ابعاد دین،دینداری خود را ادامه دهند یا به خود اجازه دهند که امتیاز پست یک کشور را به یک فرنگی بدهد و آن شخص هم حق داشته باشد در هر زمینی از زمین های مردم جاده بکشد و پادشاه امتیاز کظت تنباکو را به هر کسی خواست بدهد این یعنی حاکم بودن نظر شاه برسرنوشت مردم؛درحالیکه سرنوشت انسان ها باید تحت حاکمیت خالق انسان ها باشد.تا بر اساس حکم پروردگارشان امورشان بگذرد و تحت آن احکام بپرورند و در چنین شرایطی باید انقلاب اسلامی به صحنه بیاید و تلاش کند آن ابعادی را که میخواستند از اسلام بگیرند به اسلام برگرداند تا معلوم شود به هیچ وجه نمیشود در جامعه ی اسلامی چیزی جز حاکمیت اسلام آن هم از طریق سیره و سنت پیامبر و امامان معصوم حکومت کند.


برگرفته از کتاب انقلاب اسلامی، برون رفت از عالم غربی

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان