کار تشکیلاتی / 9

"بسم الله الرحمن الرحیم""شاخص ها و بایدهای تشکیلات موفق انقلابی" :


اختلاف سلیقه ها را کنار بگذارید و دنبال وجه اشتراک باشید:

بنده اعتقادم این است که اتحاد تشکل های دانشجویی که اشاره شد، چیز خوبی است؛ منتها نه به این معنا که همه تشکل ها از بین بروند و یک تشکل بوجود آید، این تجربه درستی نیست. چیزی نخواهد گذشت که همان تشکل هم دچار مشکلات فراوان ِ خیلی از تشکل ها خواهد شد.

راه درست این است که این تشکل های دانشجوییِ ِ موجود، با تفاهم، حق بینی و آن چیزی که خاصیت دانشجوست، خودشان را به یکدیگر نزدیک کنند؛ حرف حق را وسط بگذارند و جانب داریها و مخالفت ها از استدلال و منطق ناشی شود.1نکته دیگر هم اینکه کارهای دیگر هم از لحاظ فرهنگی، بعضی رسانه ای و بعضی نیمه رسانه ای  در کشور می شود که اینها را رفیق به حساب بیاورید. مبادا رقیب به حساب بیاورید. یعنی توی محیط انقلاب و کارهای انقلابی مراقب باشید که نگاهتان همساز باشد با کسانی که در بسیاری از روش ها موافق هستید، اما احیانا در یک گوشه ممکن است ناسازگاری وجود داشته باشد، این اهمیتی ندارد. با نگاه رقیب نگاه نکنید، مثلا در همین مجموعه هایی که با بعضی از نهادهای انقلابی مرتبطند، دو یا سه جریان فرهنگی دیگر هم وجود دارد، هر کدام جای خود چیز های خوبی هستند، با اینها کاملا رفیق و مانوس باشید.2


برای اینکه ما بنیان های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خود را مستحکم کنیم، پیش نیاز اولی ِ قطعی ما، ایجاد وفاق و وحدت کلمه است. برای وفاق باید همه تلاش کنند. معنای وفاق این نیست که گروه ها و تشکیلات و جناح های گوناگون اعلام انحلال کنند، نه هیچ لزومی ندارد. معنای وفاق این است که نسبت به هم خوش بین باشند؛ "رحماء بینهم" باشند؛ همدیگر را تحمل کنند؛ در جهت ترسیم هدف های والا و عالی و برای رسیدن به آنها به یکدیگر کمک کنند و از ایجاد تشنج، بداخلاقی، درگیری، اهانت و متهم کردن بپرهیزند. امروز به نظر من وظیفه ما این است.3


 


این قسمت ادامه دارد...

برگرفته از کتاب کار باید تشکیلاتی باشد

واحد خواهران


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. بیانات در دیدار دانشجویان نمونه و ممتاز دانشگاه ها 1381/9/7

2. بیانات در دیدار با مجتمع رسانه ای اطلس 1392

3. بیانات در دیدار هیئت رئیسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی 1381/3/7

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان