کار تشکیلاتی / 11

"بسم الله الرحمن الرحیم"

آفت شناسی کار تشکیلاتی:


یک توصیه که به نظر من خیلی مهم است این است که این چنین کارِ بزرگ و گسترده ای (کار تشکیلاتی)، فکر و نظر بسیار محکمی لازم دارد. اگر این پشتوانه فکری و نظری را  نداشتید، این خطرها در کمین شماست.

یک کار به شدت قوی و عمیق نظری و نرم افزاری حتما نیاز دارید...

به نظر من می رسد که این پشوانه فکری و مذهبی، بایستی خیلی مورد اطمینان باشد. اگر نشد دچار سطحی گری می شوید، دچار انحراف می شوید. نه این که شما منحرف بشوید، تشکیلاتتان آفت انحراف پیدا خواهد کرد، آفت سطحی نگری پیدا خواهد کرد، آفت تکرار پیدا خواهد کرد، احیانا آفت تحجرهای خطرناک پیدا خواهد کرد.1


تحجّر:

ما وقتی می گوییم تحجر، فورا ذهن ها می رود به تحجر مذهبی؛ بله آن هم یک نوع تحجر است، اما تحجر فقط تحجر مذهبی نیست، بلکه خطرناک تر از آن تحجر سیاسی است؛ تحجرهای ناشی از شکل بندی تحزّب و سازمان های سیاسی است که اصلا امکان فکر کردن به کسی نمی دهد.

اگر ده دلیل قانع کننده برای حقانیت یک موضوع ذکر کنیم، قبول می کند ولی در عمل طوری دیگر نشان می دهد! چرا؟ چون حزب، آن تشکیلات سیاسی بالای سر، مثل پدر خوانده مافیا، از او این گونه خواسته است. این را انسان متاسفانه در برخی از گوشه کنارهای حتی محیط دانشگاه می بیند.

پس آن مجموعه ای که دچار چنین تحجری باشد، دیگر روشن فکر نیست؛ چون روشن فکری لازمه اش، حق طلبی، چشم باز و تکیه به منطق و استدلال است.2


دشمنی با رقیب تشکیلاتی:

نگذارید تشکل های دانشجویی و اجزای نهضت دانشجویی به دشمنان تبدیل شوند. رقیب خوب است؛ رقابت مثبت.3
برگرفته از کتاب کار باید تشکیلاتی باشد.

واحد خواهران

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. دیدار مقام معظم رهبری با مسئولین بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء 1392/2/2

2. بیانات در دیدار دانشجویان نمونه و ممتاز دانشگاه ها 1381

3. بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اساتید و دانشجویان دانشگاه های شیراز 1387

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان