انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی14

بسم اللّه الرحمن الرحیم

انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی(ره)برگشت به معنویتی است که در صدد است ماوراء هر چهار جریانی که در پست قبل ذکرشد از غرب بگذرد و زمینه حاکمیت معصوم را فراهم نماید.

نهضتی که معتقد است بشر باید در نظام الهی زندگی کند تا به آرمان های اصلی اش پشت نکرده باشد و انسان در فطرت انسانی خود مستقر باشد.چنین بستری را که بر عدالت و معنویت تاکید میکند طلحه و زبیر تحمل نمی کنند ولی مستضعفان برعکس نخبگان بهتر می توانند آن را بپذیرند و ما از روزی که ظهور جلوات پروردگارمان را درتمام مناسبات جامعه طلب نکردیم و جذب فرهنگ مدرنیته وتوسعه به روش غربی شدیم،مسئولیت های خود نسبت به سایرین را از دوش خود فرو گذاشتیم و در نتیجه مستضعفان را فراموش کردیم به همان اندازه  شور انقلاب در جوانان مان ضعیف شد و تحرک آنان کند گشت و از اهداف اصلی باز ماندیم و به عبارتی دیگر با بسط مدرنیته در درون انقلاب، انقلاب در مسیر نفی خود قدم برداشت.

فرهنگ تشیع در عین آن که یک فرهنگ کاملا منطقی است،ولی یک موضوع سطحی نیست که افراد معمولی بتوانند آن را به راحتی بفهمند،وقتی طبق آیات قرآن پذیرفتیم علاوه بر اطاعت خدا باید رسول خدا و اولی الامر هم اطاعت کرد چون خداوند ما را دعوت نمیکند از کسی اطاعت کنیم که مارو به گمراهی بیندازد.پس علاوه بر رسول خدا اولی الامر هم که خدا دستور اطاعت از او را به ما داده است باید معصوم باشد و معلوم است که در زمان غیبت امام معصوم آن هایی که خدا دستور اطاعت از آن ها را به ما داده است،از طریق پیروی از سخنانشان توسط فقیه کارشناس برای ما از متون دینی استخراج می شود اطاعتشان عمل می گردد.همین طور که امروز مردم معمولی تفاوتی بین حاکمیت فقیه با حاکمیت غیر فقیه نمی گذارند.در صدر اسلام همه مردم معمولی تفاوتی بین علی با سایر صحابه نمی گذاشتند.به همین جهت مردم عادی راحت ابابکر را پذیرفتند.

درست است که فرهنگ شیعه فرهنگی است منطقی ولی هر قدر مردم سطحی شوند به همان اندازه نمی تواند بین ولایت فقیه و ولایت فرهنگ مدرنیته فرق بگذارند.از آن طرف چون فرهنگ مدرنیته با زبان نفس اماره با مردم سخن می گویدبیشتر تحت تاثیر آن قرار می گیرند.

اگر سعی شود مردم در زندگی خود متوجه ی افق های برتر شوند،به راحتی اندیشه و تفکر شیعه را می پذیرند.

هر نوع زندگی که به سوی حاکمیت حق نباشد و به امام معصوم نظر نداشته باشد،سرتاسرش پوچی و بی تمدنی است.به همین جهت پیامبر و ائمه اصرار دارند انسان باید در زندگی امام زمان خود را بشناسد و گرنه به مرگ جاهلیت مرده است.پس مواظب باشیم روزمرگی ها و پوچی ها در زیر پوشش یک نوع زندگی که به ظاهر جدی و مفید است،پنهان نشود.


برگرفته از کتاب انقلاب اسلامی برون رفت از عالم غربی

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان