انقلاب اسلامی؛.زمینه ساز تمدن اسلامی/15

بسم الله الرحمن الرحیم


زندگی منطقی:
اگر ما زندگی منطقی را از جوانانمان بگیریم.حال چه دکتر و مهندس بشوند،چه رفتگر،هیچ فرقی نمیکند!ما فکر نکنیم چون فرزندانمان معتاد به مواد مخدر نشدند پس نجات پیداکرده اند!بنا به فرمایش امام خمینی زندگی منطقی است که بتوانیم برای عقیده های بزرگ،روحیه ای انقلابی در خود و جوانانمان پایه ریزی کنیم،می فرمایند:امروز با جمود و سکون و سکوت باید مبارزه کرد و شوروحال حرکت انقلاب را باید برپاداشت...

اگر میبینید امروز در دنیا زمینه ی پذیرش فساد در جوانان فراوان است؛چون در منظر خود افقی متعالی برای زندگی نمیشناسند تا به خاطر دستیابی به آن افق،از فساد بگذرند،چون چیزی ماوراء همین روزمرگی ها نمیشناسند و لذا به هر چه پیش آید تن میدهند.
روشنفکرهای غرب زده و آن فرد مذهبی و آن عارف جداشده از نظام ولایت فقیه،همان اندازه گرفتار زندگی بی ثمر شده اند که جوانان گرفتار شده به مواد مخدر.تا نفهمیم در بیرون فرهنگ شیعه چه خبر است،نمیتوانیم جوانمان را به فرهنگ شیعه جذب بکنیم.
فرهنگ شیعه آن نوع زندگی است که امام خمینی به جهان معرفی کردند حالا شما با صد دلیل خدا و پیغمبر و امامت را اثبات کنید،این کارها هنوز دینداری به حساب نمی آید،دینداری تلاشی است برای حاکمیت حکم خدا و نجات انسان ها از فرهنگ طاغوت.
مهمان ناخوانده:
هرملت براساس تاریخی که دارد زندگی میکند، اگر هم در تشخیص مصداق ها اشتباه کند،پس از مدتی شرایط خود را بازخوانی مینماید.حیات هر ملتی به تاریخ آن ملت گره خورده است.تاریخ ملت،عهد با اهل البیت است.ممکن است فرهنگ مدرنیته این آرزو را در سر بپروراند که مارا بی تاریخ کند و تحت تاثیر خود قرار دهد،ولی غرب زدگی ما یک غرب زدگی موقت است،این غرب زدگی مانند مهمان ناخوانده است که میرود.
دل این ملت با امیر المومنین(ع) مأنوس است و در مراحل مهم به کمک ارادت به آن حضرت تاریخ خود را جلو برده است.بنانیست همه مثل امام خمینی باشند ولی همه شخصیت آرمانی خود را علی میدانند،آن هایی هم که میخواهند این ملت را فریب دهند،با نام علی فریب میدهند،ولی نمیتوانند در فریب خود پایدار بمانند.

برگرفته از کتاب برون رفت از عالم غربی

۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان