انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی/17

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت ایران که انگیزه شان خدابود،به انقلاب و امام خمینی به امید برگشت به اسلام ناب دل دادند،ولی عده ای با انگیزه ی این که ایران را به غرب نزدیک کنند کنار آمدند و همراه امام گفتند مرگ بر شاه تا کشور را به نوعی به زندگی غربی نزدیک کنند،این ها امروز هم انقلاب اسلامی را به اندازه ی این که از پیشرفت های غرب عقب نیفتند،انقلاب میدانند.طبیعی است که انقلابی که جز خدا نظر ندارد،کسانی را که می خواهند در بستر انقلاب،منیت شان را فربه کنند،کنار می زند.خطر وقتی انقلاب را تهدید می کند که این نوع افراد در زیر پوست انقلاب جای بگیرند و حرکت انقلاب به سوی اهداف مقدسش را متوقف کنند و هنر انقلاب آن است که راه خود را ادامه دهد و به این نوع ریزش ها هیچ توجهی نکند تا از اهداف اصلی اش باز نماند.

به قول میشل فوکو:انقلاب اسلامی ،برگشت به هویت ملتی است که از غرب سرخورده اند.

روح تشیع آن چنان بصیرتی به همراه می آورد که انسان بتواند ظلمات پنهان در ظاهر زرق و برق غرب را ببیند،من شنیدم شهید مطهری گفته بودند  هنگام برگشت امام خمینی و بنی صدر از پاریس وقتی از هواپیما پایین می آمدند همین که دست بنی صدر را گرفتم حس کردم دست شیطان در دست من است!

همین حالا هم کسانی هستند که متوجه ناخالصی هایی هستند،راه رفع آن ها این است که آرام آرام مردم رشد کنند و نسبت به آن ها بصیر گردند.امام  خمینی فرمودند من از اول هم مخالف نخست وزیری آقای بازرگان بودم ولی شورای انقلاب پیشنهاد کرد و آن طور صلاح دیدند و من هم پذیرفتم.آنچه باعث شد انقلاب اسلامی این مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد،همان روح توحیدی و بصیرتی بود که مردم شیعه داشتند.

ریشه ی بصیرت شیعیان واقعی را باید در خلوص آن ها دنبال کرد و این که جز خدا مدنظر شان نیست و بر همین اساس به طرف سقیفه ،که در آن جا رقابت بر سر قدرت بود،متمایل شدند که به طرف امام معصومی متمایل شدند که در عین فانی بودن در خدا،مظهر اسماء و صفات پروردگار عالم بوده در نیت خالص است که روح انسان با سنن الهی ارتباط برقرار می کند و پیج و تاب های روبهان،نمی تواند چیزی را از منظر او پنهان کند هرچه بدبختی به سر ما می آید به جهت بی خلوصی است.همه ی بصیرت ها را باید در این نکته دانست که به اندازه ای که نیت تان خالص است و جز خدا را نمی خواهید بصیر می شوید.


برگرفته از کتاب برون رفت از عالم غربی

۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان