نگاه انقلاب اسلامی به زن/25

بسم الله الرحمن الرحیم

شروط نگاه سالم و منطقی به مسئله زن
اگـر میخواهیم نـگاه ما نسـبت بـه مسـئله‌ى زن، نـگاه سـالم و منطقـى و دقیقى باشـد، شـرط اول آن این استکـه ذهنمـان را از ایـن حرفهایـى کـه غربى‌هـا در مـورد زن میزننـد - در مـورد اشـتغال، در مـورد مدیریت،در مورد برابری جنسیتی-باید به کلی تخلیه کنیم.
الزام دوم اینکه به متون اسلامی مراجعه کنید.از قرآن و از سـنت و از حدیـث و از دعا و از متون اسلامى از کلمـات ائمه و رفتـار ائمـه، آن اصـول و پایه هـاى اصلـى را اتخاذ کنید.

بـه نظـر مـن اینهـا دو کار اصلـى اسـت. یـک کار سـوم هـم وجـود دارد و آن اینکـه در احصـای مسـائل اصلـی زنان حقیقتا به مسائل اصلی بپردازیم نـه به مسـائل درجـه‌ى دوم.پرداختـن به مسـئله‌ى خانـواده و بخصوص مسـئله‌ى سلامت وامنیت و آرامش و تکریم زن در محیـط خانـواده، یکـى از مسـائل اصلـى اسـت.
نـگاه کنیـد ببینیـد عوامـل سـلب آرامـش و سـکینه‌ى روحـى زن در خانـواده چـه چیزهایى اسـت؟ دنبـال این باشـید که با قانـون، بـا روش هاى تبلیغـى، بـا روش ها و شـیوه هاى گوناگـون، اینهـا را برطـرف کنید.
بعضى‌هـا بـراى اینکه غربى‌هـا بدشـان نیایـد، بعضـى از حقایـق احـکام اسلامى را، واضحـات احکام اسلامى راعوض میکنند.قرآن می فرماید: و ان تطع اکثر من فی الارض یضولک عن سبیل الله ان یتبعون الا الظن و ان هم الا یخرصون.دنباله ِرو فکـر رایـج در دنیاى جهـل و خرافه نبایـد بود؛ فکر اسلامى را بایـد پیدا کـرد، دنبال آن باید رفـت، ولو حـالا یک عـده اى بد بگوینـد. این هم یک مسـئله اسـت؛ بنابرایـن مسـئله‌ى اصلى را بایـد پیدا کرد.بـه نظر مـن مسـئله‌ى اصلـى، یعنى یکـى از مسـائل اصلى، مسـئله‌ى خانـه و خانـواده اسـت.
مسـئله ی اشـتغال بانوان، جزو مسـائل اصلی نیسـت. البتـه ما با اشـتغال بانـوان مخالف نیسـتیم؛ بنده خـودم نهبا اشتغالشـان، نه بـا مدیریتهاشان مخالفتـى نـدارم، مادامى‌که با آن مسـائل اصلـى معارضـه و تنافى پیـدا نکند؛اگـر معارضه پیـدا کـرد، آن مقدم اسـت.


برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان