انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی/22

بسم الله الرحمن الرحیم

ضرورت شناخت دشمنی غرب

دشمن شناسی در دوران جدید نیاز به دقت زیاد دارد و کار ساده ای نیست،زیرا آن قدر دشمن پیچیده شده و دشمنی خود را پنهان می کند که برده های خود را تا حد مدیحه سرای خود اغفال می نماید،و لذا روشنفکرانی  همان ملتی که همه چیزشان را گرفته به مبلغان غرب در آن کشورهاتبدیل میشوند هیچوقت مغولان نمی توانستند این کار ها را بکنند.

فرهنگ غربی در عین تنفر و کینه ای که با مسلمانان دارد،نمی آید آنها را به قتل برساند،می آید آن ها را با دست خودشان مقابل خودشان و مقابل میراث معنوی شان قرار می دهند.مگر روشنفکران غرب زده ی ما به ما چه می گویند؟جز این است که می گویند : دین کهنه شده است،گذشته ی شما کهنه شده است:اگر می خواهید زنده و تازه باشید،باید غربی بشوید.آیا این ها نشستند فکرکنند اگر غربی شویم دیگر چگونه خودمان در اختیار خودمان خواهیم بود،جز این است که تماما در اختیار غر بی ها قرار میگیریم.آیا تجربه ی تاریخی ملت ها چیزی غیر از این را ثابت کرده است؟

به قول یکی از اندیشمندان،هر جا تمدن غربی پا گذاشت اولین چه چیزی که از مردم آن دیار گرفت این بود که خودشان را از خودشان ستاند و این عمیق ترین جنگی است که غرب با ملت ها شروع کرده است، و عبارت است از جنگ برای گرفتن هویت ملت ها از خودشان.و ما تا نفهمیم این جنگ چه خصوصیاتی د ار د نمیفهمیم دشمـنی مـا بـــا غرب چه نوع د شمنی است ، وقتی متوجه نوع دشمنی دشمن نشویم ، راہ نجاتی را که خداوند به واسطه ی اولیایش اولیاییکه بر فراز زمان و زمانه فکر می کنند - برای ما قرار دادہ است نخواهیم فھمید۔ ما معتقدیم اگر جنگ غرب با ملت ها درست تحلیل و شناخته شود به این نتیجه میرسیم که انقلاب اسلامی یک هدیه الهی است تا جهان را از شر این دشمنی بزرگ رها سازد و ملت ایران را شایسته ی آن دید که این کار بزرگ را بر عهده ی آن ها بگذارد تا در ا ین مسئولیت، بزرگی فرهنگ شیعه نیز آشکار شود و چشمه ای گردد تا سال ها ملت ایران بتوانند از آن به بهره گیرند و بهر ه دهند ، که نمونه هایی از ان را درسی ساله ی اخیر می توان مشاهده کرد.


برگرفته از کتاب برون رفت از عالم غربی

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان