انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی/24

بسم الله الرحمن الرحیم

برون رفت از عالم غربی به سوی حقیقت

روشنفکران غرب گرای مذهبی بریده از سنت الهی می گویند:ما باتاکید برانقلاب اسلامی از غرب عقب  افتادیم!غافل از اینکه انقلاب اسلامی حکومتی است برای برون رفت از عالم غربی و یک نوع جهت گیری است در راستای روح حقیقت جویی،و برهمین اساس با روح غربی سال هاست به حقیقت پشت کرده،درگیراست.

انقلاب اسلامی اوج خود آگاهی و دل آگاهی تاریخی ملتی است که زهر نیست انگاری آن را باجان خود احساس کرد و راه برون رفت از آن را پیدا نمود.چنین ملتی تجدد،نه تدینِ اولشان بود_مثل بعضی ها_ و نه تدین دومشان_مثل بعضی دیگر_آنها فرهنگ مدرنیته و تجدد را به کلی خارج از تعلق خود می دانستند.

آری متاسفانه اسلام برای بعضی ها تجدد دوم است اسلام را میخواهند تا به رفاه و تجدد بیشتری برسند؛میخواهند به اسلام عمل کنند تا خدا مزاحم آنها نشود و مشکلاتی در زندگی آنها ایجاد نکند،این ها به جای آن که به خدا و اسلام ایمان آورده باشند،به زندگیشان ایمان آورده اند.اسلام برای این افراد وسیله ای است برای رسیدن به دنیای بهتر،یعنی اسلام تدین دوم شان است و تجدد،تدین اولشان.مقصد اصلی آنها مقاصدی است که مدرنیته برای بشر تعیین کرده تا درفضای مدرنیته با ادب دنیای مدرن زندگی کنند.در حالی که به خوبی روشن است مقصد امام و انقلاب این نیست، این طرز فکر نور اسلام و انقلاب را خاموش میکند و مردم از برکاتی که انقلاب اسلامی برایشان به همراه می آورد محروم می نماید،زیرا اسلام چیزی نیست که بتوان آن را مثله کرد و بعضی از اجزاء آن را به دلخواه نگاه داشت و بعضی دیگر را مهمل گذاشت.


برگرفته از کتاب برون رفت از عالم غرب

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان