فهم درست مهدویت/8

بسم الله الرحمن الرحیم

  شیوه کار امام معصوم

ما تصور درستی از شیوه کار امام معصوم (چه ظاهر و چه غایب) نداریم.به عنوان مثال در رابطه با کار تربیتی ایشان، گاهی تصور ما به همان صورتی است که خودمان کار تربیتی می کنیم؛ یعنی کلاس و بحث مستقیم و... درحالیکه اگر به زندگی امامان معصوم نگاه کنیم متوجه می شویم که حجم عظیمی از کار ایشان بدین شکل انجام نشده است.

هنگامی که کار زیاد و وقت کم است، باید راهی را انتخاب کنیم که بیشترین سود و کمترین هزینه را داشته باشد.در موضوع کار تربیتی، هم می شود سراغ تک تک افراد بشر رفت و هم می شود گزینش کرد و صرفا افرادی را که استعداد بیشتری دارند تربیت نمود تا آن ها ادامه راه را خودشان بپیمایند و به تربیت سایر افراد اقدام کنند.

در حقیقت، معصومین بر هرکس به اندازه توان و استعدادش سرمایه گذاری می کنند.هر کدام از ما به نوعی این کمک ها را دریافت کرده ایم بدون اینکه متوجه منشا آن ها بوده باشیم.

گاهی بدون هیچ گونه زمینه ای که پیش بینی کننده اتفاق خاصی باشد، کسانی به نتیجه ای رسیده اند که منشا تحولات گسترده ای شده است.اینها رزق "لا یحتسب" از جانب حق هستند.


برگرفته از مطالب استاد غنوی

۰
Engineer Sarmadi
۲۰ شهریور ۱۵:۲۹

...Maybe a good day for us


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان