انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی/26

بسم الله الرحمن الرحیم

ریشه مشکلات را باید در نزدیکی به فرهنگی دانست که از جنس انقلاب اسلامی و ارزش های دینی این ملت نیست،ریشه ی مشکلات را باید در زیرپا گذاردن انقلابی دانست که راز نجات کشور ما و سایر کشورهابود و ما نفهمیدیم به اسم سازندگی چه بلایی برسرانقلاب آمد.

آیا با غفلت از آن عالمی که بنابود ما ازطریق انقلاب اسلامی ایجاد کنیم،عالمی که غیر از عالم غرب بود،خسارت کمی به انقلاب وارد کردیم؟و آیا به جهت نقص انقلاب بود یا به جهت نقص برنامه ای که تلاش نکرد از ارزش های انقلاب  برای ادامه راه ملت استفاده کند؟در همان زمان مقام معظم رهبری تذکر دادند و فریاد برآوردند:<<اما اینکه فلان کشور پیشرفت علمی دارد دلیل رستگاری آن کشور و ملت نیست.این را بدانید!ای بسا ملت هایی که از لحاظ علمی،اما تاخرخره درلجن و فساد غوطه می خورند.>>

تمدن غربی به جهت ذات ضدقدسی که دارد تبدیل به تمدنی شده که انسان گرگ انسان شده و منافع خود را در چپاول منافع سایر ملت ها تعریف کرده،و لذا به طور طبیعی نه خود را میتواند اداره کند و نه سایر ملت هایی را  که بخواهند به روش غربی خود را اداره نمایند.نمونه ساده شده ی آن را در نظام اداری کشورهایی ملاحظه میکنید که به روش غربی طراحی شده اند،این ها با همان روحیه ای که هرکس گرگ دیگری است و برای دیگری برنامه ریزی میکند عمر می گذرانند. 

باید از خودپرسید آیاانقلاب اسلامی چون به مدرنیته آلوده شد از اهداف خود بازماند و فعلا در تنگنا قرارگرفته و یاچون از مدرنیته بازماند به اهداف خودنرسیده است؟؟!!!


برگرفته از کتاب برون رفت از عالم غربی

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان