انقلاب اسلامی؛زمینه ساز تمدن اسلامی/28

بسم الله الرحمن الرحیم

دنیای مایوس،وتنها راه نجات 

امام خمینی با انقلاب اسلامی در دوران جدید نشان دادند وقتی همه ی ادیانی که راه های گشایش بشریت از بحران های مدرنیته بودند خودشان رنگ غربی به خود گرفته اند،باز برای برون رفت از آن فرهنگ یک راه است و آن نظر به اسلام به آن شکل که اهل بیت پیامبر در معرض دید همگان قرار داده اند.

متاسفانه بجای آن که مسیحیت تکنولوژی را جهت بدهد و عنان گسیختگی آن را کنترل کند تا صاحبان تکنولوژی،به قیمت نابودی طبیعت،ثروت های باد آورده به چنگ نیاورند،مقهور تکنولوژی شد و به اسم هماهنگ شدن با زمانه،فرهنگی را که تکنولوژی بر مردم تحمیل کرد به رسمیت شناخت،و به جای آن که بر این تکیه تاکید کند که زمانه باید براساس دین خدا جلو برود،دین خدا را محکوم زمانه نمود.آن هم زمانه ای که صاحبان ثروت و قدرت برای خود تعریف کرده بودند.

موضوع آفت تکنولوژی را باید در هزینه ای که انسان و طبیعت می دهند تا ماشینی به راه بیفتد،دنبال کنیم و در مقایسه با خساراتی که به جهات الهی انسان میزند باید موضوع ارزیابی شود؛روح تکنولوژی سکولار فضایی ساخته که به راحتی ذهن در مسیر الهی جان خود قرار نگیرد و اگر دین شناسان بخواهند در این مسیر بیندیشند با انگ اینکه آنها مخالف تکنولوژی و پیشرفت هستند میدان را برای طرح افکار آن ها تنگ میکنند.

با نگاه به تاریخ چهارصد ساله می توان گفت،تکنولوژی طوری به صحنه آمد که همه ادیان را مقهور خود نمود تا امکان هیچ ابراز نظری در مقابل آن نداشته باشند،اعم از مسیحیت یهودیت،بودا و دیگر ادیان،تنها اسلام است که از طریق حضرت امام خمینی به مقابله برخاسته آن هم به روشی ظریف و حکیمانه،تا نه از درون کشور و نه از بسرون متهم به ضد تکنولوژی شود.


برگرفته از کتاب برون رفت از عالم غرب

۱
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان