دغدغه های فرهنگی/9

بسم الله الرحمن الرحیم

 استنتاج

جبهه ی خودی را باید از ریزش و سایش نجات داد در تمامی افراد و مجموعه ها ضعف مشاهده میشود چیزی که اهمیت دارد این است که با وجود این ضعف ها حرکتتان را ادامه دهید و نگذارید که باعث توقفتان نشود.

 شما آنچه را که وظیفه¬تان است مخلصا لله انجام دهید و بر او توکل کنید و ان شالله خداوند ضعف ها و کمبود ها را جبران میکند همانطور که در آیه 174 سوره ی آل عمران آمده که"آن گروه از مومنان که به فضل و نعمت خدا روی آوردند و بر آنان هیچ بدی نرسید(لم یمسسهم بسوء) " البته کمک خداوند بدین معنی نیست که شما سیلی نخواهید خورد و آسیبی نمیبینید بلکه بدین معنی است که این سیلی و رنجی که شما متحمل میشود "سوء" و بد نیست حتی ممکن است باعث رشد شما بشود.

کارهای شما وقتی ارزشمند میشود که از روی اخلاص باشد یعنی فقط برای خدا. و الا برای خودنمایی و ثروت و شهرت چه بسا آدم هایی که فداکاری ها بکنند و یا جان خود را بخاطر بیاندازند. چیزی که ارزشمند است این است که اعمال خالصانه برای خدا باشد. نمونه های این روحیه های مخلصانه را در هشت سال جنگ تحمیلی میتوانیم ببینیم و میتوانیم  برای جاری کردن روحیه ی اخلاص از این دوران استفاده کنیم.

باید خود را برای خدمت در هرجا و به هرگونه آماده کنیم. هیچ کاری نباید برای ما بت بشود و خود را فقط متعهد به انجام آن کار و یا در مکان خاصی بکنیم. هرجا که احساس کردیم به ما نیاز دارند و به هرشکلی باید خدمت کرد. وقتی که اهداف یکی باشد اهمیتی ندارد که هرکسی دارد چه نوع کاری در راستای رسیدن به آن هدف انجام میدهد مهم درست انجام دادن آن است. هرجا که هستید باید آنجا را مرکز دنیا قرار دهید یعنی کار خود را آنقدر مهم ببینید که تمامی محاسبات دنیا را در گرو تلاش و کار خود تصور کنید.

فقط به فکر پیشرفت خود نباشید. گاهی باید نردبانی برای بقیه شد تا آنها با پا روی دوش شما گذاشتن پیشرفت بکنند.

شما ها که قصد اصلاح جامعه را دارید خود به نورانیت احتیاج دارید، به معراج نیاز دارید. آبی که ناپاکی ها از مسیر پاک میکند و به دریا میریزد خود برای پاک شدن نیاز به بخار شدن و به آسمان رفتن(معراج) و دوباره باریدن دارد. شما هم این ارتباط خود را با آسمان نباید قطع کنید.

کار انقلابی صرفا کاری نیست که از آن خدا و پیغمبر برداشت شود. کار انقلابی یعنی پر کردن ضعف ها. کار فرهنگی یعنی استفاده از همین ابزار های هنری مثل موسیقی و سینما و نویسندگی و شعر در راستای پر کردن ضعف های جامعه.

این نکته را هم بگویم که خدای ناکرده فکر نکنید اگر شما این جبهه را رها کردید بار خدا بر زمین میماند و میدان خالی خواهد شد. نخیر! گردونه ی الهی دارد روی غلتک مسیر خود را میرود و این ما هستیم که ازین گردونه پرتاب میشویم و یا زیر آن له میشویم. از خدا بخواهید تا به شما توفیق بدهد که شما بار او را بکشید و این گردونه را بچرخانید.


برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری


۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان