مبانی معرفتی مهدویت/6

بسم الله الرحمن ارحیم

امام زمان چگونه می آید؟ هر گاه آماده شویم
چه طور آماده شویم؟ شناخت ویژگی و خصوصیات آنچه قرار است بیاید و دل بستن به آن شرایط عالی و نیز متوجه باشیم آن چه که باید برود، همین وضع موجود جهان است. در واقع دلباخته به شرایطی که امام در راس امور آن است و تنفر از کفر جهانی.

مشخص نیست امام زمان چگونه می آید، ولی مشخص است که می آید. مثال: شاه رفت ولی کسی نمی دانست کی و گونه می رود. ولی طبق سنت الهی امام خمینی میدانست که می رود.
مثال: کمونیسم شوروی فروریخت، امام به گورباچف گفت دیگر سراغ کمونیسم را باید در موزه بگیری. اما امام نمیدانست دقیقا کی و چگونه سقوط می کند.
تنیجه آن که با ورود به عالم بقیة اللهی، خودش، خودش را به صحنه می آورد.
انکشاف ظهور مثل ارتباط با خداست. وقتی کسی خدا را عقلا  قلبا شناخت می بیند که هست و می بیند که ظاهر شد. همه عمر خدا از همه چیز به او نزدیک تر بوده ولی خود را برای این که خدا برایش ظاهر شود آماده نکرده بوده.
این طور نیست که بگوییم خدا دنیا را خلق کرده و در جایی غیر از این جاست. یعنی این که فقط با دیدن دنیا پی به وجود خدا ببریم، باید با چشم دل خدا را بیابیم.
وجود مهدی(ع) سراسر عالم را در برگرفته و از هرچیزی حی و حاضرتر است. فقط زمینه ی ظهور می خواهد. چگونه می آید را نمی دانیم، فقط میدانیم روزی به یک باره خواهد آمد، مثل انقلاب اسلامی.
اگر ملت شیعه به شناخت حضرت برسند ظهور شکل می گیرد.
اولین مشکل این است که آنچه ما امروز در جهان داریم آن نیست که امام می خواهد بیاورند.
انقلاب حضرت همه چیز را دگرگون می کند.
حضرت قرآن خوان های زیادی را می کشند. آن هایی که قرآن را با هدف تایید نظام موجود فرهنگ مدرنیته می خوانند.
آن هایی که می گویند قرآنمان را می خوانیم و نمازمان را می خوانیم، دشمن هم کار خودش را بکند اولین کسانی هستند که سرشان زده می شود!
همین که به این برسم فقط مهدی را می خواهیم و چاره دردمان از اول تاریخ تا حال حضرت بوده زمینه ظهور فراهم می شود. مثال: مردم همین که همه به این رسیدند که شاه نمی خواهند یک مرتبه با نظام جمهوری اسلامی روبه رو شدند.


برگرفته از کتاب مبانی معرفتی مهدویت

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان