مبانی معرفتی مهدویت/9

بسم الله الرحمن الرحیم

هیچ عمل خیری بدون امام پذیرفته نیست.

هرمرتبه از انسانیت هم به هرکس برسد از عین انسانیت می رسد.امام زمان عین انسانیت است،پس هرکس از توجه امام زمان به قلبش محروم باشد ازانسانیت محروم می باشد،پس آدم شدن فقط درارتباط باانسان کامل به دست می آید. 

روح نظم اروپایی،دنیای بیشتر داشتن است وروح نظم اهل تقواقرب الهی پیداکردن است ازطریق ارتباط باانسان کامل،هرچندممکن است درظاهرهردونظم یکسان باشد،ولی یکی دریک انضباط جهت دارقرارداردوبه انسان شدن فکرمی کندودیگری به دنیای بیشتر دلبسته است وبرای لذت بیشترازدنیا تلاش می کند. خیلی از افراددربرخورد باکودک فقیر گرسنه ای دلشان به رحم می آید وبه اوکمک می کنند،اگر این کارهارابرای قرب به خداانجام دهداین شخص آدم است وبااین کار آدمیت خودراتقویت وتشدید می کندامااگرصرفا از سر ترحم این کارهارا می کند،اومثل بعضی از حیوانات است که دارای ترحم هستند.

اگرمی خواهیدآدم شوید،بایددرنظم دینی کار کنید.اگرکارهایتان را هرچندکوچک براساس نظم ودستورات دینی انجام دهیدشمارادر انسانیت تشدید کندولی اگرکارشمازیر سایه دین نباشد،هیچ رشدی ندارد،اگرچه کارتان بزرگ باشد.

پیامبراکرم پس از این که دین وقران واحکام دین رابرای مردم آورده ونمازوروزه وحج راتبیین کردند،فرمودند؛اگرانجام این اعمال همراه باشناخت امام زمانتان نباشدومرگتان فرابرسد،بت پرست مرده اید. امام مغز وقلب عالم هستی است.

جهان هیچ گاه از حجت خالی نمی ماند. شیعه متوجه است که حقیقت انسان هم اکنون باید موجود باشدواینکه حقیقت هرچیزی بیش از یکی نیست.به اصطلاحان فیلسوفان؛(صِرفُ الشَّی ِ لایَتَثَنّی ولایَتَکَرَّر) یعنی صرف وحقیقت هرچیز نه دوتامی تواند باشدونه تکرارپذیر.به عقیده شیعه یک امام زمان حیّ حاضر در هستی است که حقیقت او،حقیقت همه امامان است وآن حقیقت هم اکنون در جمال حضرت مهدی(عج)واقع است. خدابرای آدم شدن ماامام زمان ینی انسان کامل راوسیله قرارداده است،پس باید اوراومقام امامت اوراشناخت وبه او عشق ورزید.

کمال انسانی در همه ی ابعاد

شیعه آدم شدن می خواهد.برای آدم شدن باید تمام ابعاد انسانی فردبه کمال برسد وجهت صحیح پیداکند،حتی عاطفه هاواحساسات شماجهت صحیح انسانی داشته باشد.

معرفت به انسان کامل،موجب پدیدآمدن صفات  وحالاتی است که به کمک آن صفات وحالات،بندگی خداوند در انسان رشد می کند.


برگرفته از کتاب مبانی معرفتی مهدویت

۰
علی اصغر
۰۹ اسفند ۱۷:۱۳
سلام
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان