زن منتظر و منتظرپرور/12

بسم الله الرحمن الرحیم

رعایت مراحل لازم برای تحقق عمل
 مشکل اصلی این است که ما برای حرکت در این مسیر، ضوابط و قوانین لازم را رعایت نمی کنیم . باید بدانیم که تربیت دارای ۳ مرحله است:
۱. اصلاح بینش ۲. اصلاح روش
٣. اصلاح رفتار

 متأسفانه ما در اکثر اوقات از مرحله اصلاح رفتار آغاز می کنیم و توجه نداریم که رفتار ما ناشی از بینش ها و شناخت های ما و نیز روش هایی که متناسب با آن بینش ها انتخاب کرده ایم می باشد. سنت الهی در طبیعت نیز همین است که به دست آوردن یک میوه و ثمره مرغوب، به کیفیت انجام مقدمات بستگی دارد. در یک زمین زراعی، ابتدا می بایست آشغال ها و خاشاک را دور ریخت  تا شرایط برای پاشیدن بذر آماده شود. سپس با کندن شیار و دادن آب، به تقویت و پرورش زمین به وسیله کود پرداخت تا شرایط برای پاشیدن بذر آماده شود تازه با انجام این مراحل، موانع از سر راه کاشت یک درخت یا بوته برداشته می شود و دانه بذر، این اقتضا را می یابد که مراحل رشد خود و تبدیل به محصول را طی نماید.
 لزوم ایجاد اعتماد به نفس لازم برای برداشتن گام های بلند
 زن منتظر باید بداند که برای به وجود آمدن تغییرات بزرگ و بنیادین دین، می بایست اهداف عالی و معیارهای ارزشمند در نظر گرفته شود. الگوها می بایست با نشاط، نیروبخش و امیدوارکننده باشند. حوصله، اعتماد به نفس و احساس هویت نیز از دیگر ملزومات است. او اگر عزت نفس یافت و بزرگ شد، دیگر خود را ارزان نمی فروشد، حقیر نمی شود و خار و ذلیل نمی گردد. بهای او توفیق خدمت در رکاب هدایتگر عالم بشریت است. وی باید بداند که مورد عنایت خداوند واقع شدن و افزایش میزان شباهت به اهل بیت(ع) منوط به میزان بزرگ شدن و بزرگ دیدن خویشتن خویش است.
می یابد و در کسی که خود را بزرگ می بیند، اعتماد به نفس در او افزایش می یابد و در نتیجه کرامت نفسش بیشتر می گردد و لذا ملکه دوری از گناه و ولایت شیطان در او ایجاد می شود. امام زمان را نیز دوستی و همنشینی انسان های بزرگ با روح های متعالی را دوست دارند و این گونه افراد را بیشتر مورد توجه قرار می دهند و میان آنها و افراد عوام، فرق می گذارد.لذا هرچه ظرف وجودی ما وسیع تر و بزرگ تر باشد، عنایات بیشتری شامل حال ما می گردد. در طبیعت نیز، نهرهای فراوان آب وجود دارد. برخی از آنها در مسیرحرکت  به سمت دریا با فاصله بسیار از دریا،خشک میشوند.برخی به نزدیکی دریا میرسند،برخی به دریا ملحق میشوند،و برخی دیگر به صورت خروشان وارد دریا شده،آب های دریا را شکافته و تا عمقی از آن پیش میروند.انسان نیز بسته به میزان بزرگی و نیز وسعت ظرف وجودی خویش،به سمت نامتناهی کرامات و الطاف اولیای الهی در حرکت است.هرچه با انگیزه تر،خروشان تر و با وسعت بیشتر،الحاق آن به دریای اهل بیت(ع) سریعتر،عمیقتر و بیشتر....برای فراهم شدن زمینه ظهور ،علاوه بر افزایش ظرفیت ها به منظور درک این پدیده بزرگ اجتماعی،مهیا شدن یاران خاص،تکامل عقول و پیشرفت معرفت و بینش دینی مردم،مورد نیاز است.


برگرفته از کتاب زن منتظر ومنتظرپرور

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان