زن منتظر ومنتظر پرور/13

بسم الله الرحمن الرحیم

ایجاد دوباره ظرفیت‌های لازم برای تحمل دشواری ها

 از جمله وظایف زن منتظر این است که سختی ها و دشواری های این مسیر را که علیرغم لذت بخش بودن نیازمند عزم جدی است, بر خود هموار کند.


 همانگونه که بسیاری از زنان برای به دست آوردن اندام مناسب خود را پایبند به رژیم‌های غذایی دشوار نموده و از بسیاری از چیزهایی که به آن دل بستند می گذرند زن منتظر نیز برای پرورش و زیباسازی روح خویش می بایست خود را ملتزم به یک رژیم روحی معنوی ببینند.

 فرمول رایج در عالم خلقت این است که انسان برای انجام یک کار خوب یا بد ابتدا نسبت به سختی ها و دشواری های آن تحمل می کند، به مرور به آن عادت می‌کنند و سختیها در نظرش کمرنگ می گردند، در مرحله بعدی او از انجام آن کار لذت می‌برد و دیگر به سختی نسبت به ترک آن کار راضی می‌شود مهم آن است سختی ها و دشواری های ابتدای کار تحمل شود.

 خداوند علاقه و گرایش به حضرت مهدی را به کسانی اعطا می‌کنند که علاوه بر اعتقاد ،مدتی را نیز در عمل به وظایف خود و تحمل دشواری‌های مسیر انتظار سپری کرده باشند.

 البته زن منتظر باید بداند همانگونه که در تکوین و تشریع تفاوت‌های میان زن و مرد وجود دارد در وظیفه شناسی و عمل به وظایف نیز این تفاوت به چشم می خورد.


برگرفته از کتاب زن منتظر و منتظرپرور

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان