زن منتظر و منتظرپرور/16

بسم الله الرحمن الرحیم

بایسته های خداشناسی و هستی شناسی
 یک زن منتظر می بایست هماهنگ با تمام اجزای عالم در حرکت خویش به سمت پروردگار، به شناخت صحیح و جامع ای از صفات الهی دست یابد تا در حرکت خویش کمالات و مطلوبیت ها را به اشتباه در امور دیگر جستجو نکند.


 استمرار بر ذکر هزار اسم و کمال الهی در دعای جوشن کبیر و تفکر در مضامین آن این امکان را به زن منتظر می دهد که به حرکت خویش در جهت الهی سرعت و شتاب بیشتری ببخشد.
فراوانی اسماء الهی در متون دینی تذکر دهنده به این مطلب است که هر صفت و نام پاسخ به یک نیاز انسان است و لذا خداوند حضور فعال و پر ثمر در زندگی انسان دارد. مرور راه های عقلی و فکری شناخت خدا صفات ذاتی و فطری و صفات سلبی از جمله رسالت های شناختی زن منتظر است.
 ممکن است این شبهه به پیش آید که شناخت ذات و صفات الهی و بررسی برهان های مربوطه برای ما که به اسلام ایمان آورده ایم چه ضرورتی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که اساس همه مشکلات بشر از یک سو و ما به عنوان کسانی که قرار است مومنین آخرالزمان باشیم از سوی دیگر به عدم شناخت عظمت و قدرت لایزال الهی باز می‌گردد. خدا را به ظاهر پذیرفته‌ایم، ولی در عمل و رفتار خویش دیگران را شریک ها قرار می دهیم. اگر به عنوان کسی که می‌خواهد منجی و شریعت را یاری کنند و سنت‌های الهی را به درستی بشناسیم گام های خویش در مسیر انتظار را با سهولت بیشتری برمی‌داریم. سنت غلبه به مومنان بر کفار ولوبا تعداد و امکانات کمتر و برتری اسلام بر سایر ادیان، سنت روزی رساندن به متقین از طرق غیرقابل پیش بینی و یا توصیه آموزه‌های دینی به انفاق و دعوت از میهمانان و بخشش از اموال در زمان‌های فقر و ناداری این کمک رامی نمایند که برعکس بشر غربی که خدا را از معادلات خویش خارج کرده و بهصرف اسباب و علل مادی و محاسبات ریاضی اکتفا کرده است عنصر اصلی و قدرت تاثیرگذار  الهی را داخل در محاسبات خویش نمائیم و همه چیز را از ناحیه او ببینیم و از او مدد بگیریم.


برگرفته از کتاب زن منتظر و منتظرپرور

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان