زن منتظر و منتظر پرور/20

بسم الله الرحمن الرحیم

زن منتظر آمده است که پله های نردبان را به‌سوی صعود الی الله طی کند و به سمت انسان کامل که نزدیک ترین انسان به پروردگار و وجودش سراسر کمال و فضیلت است،حرکت نماید.او امیال و غرایزش را در خدمت رشد و تعالی خویش قرار میدهد...

او میداند که انسان ناهمگون در پرداختن به استعدادها،تمایلات و غرایز،همچون یک کاریکاتور است و همانگونه که یک کاریکاتور،خنده دار و مضحک است،انسان تک بعدی وناهماهنگ نیز،خنده دار خواهد بود

زن منتظر،جهت حرکت خود را به سمت انسان کامل تنظیم نموده است و هر لحظه از حرکتش را به امید نزدیک تر شدن به او طی میکند.اگر ویژگی انسان کامل این است که به همه ارزش های انسانی خود میپردازد و آنها را در حد اعلا رشد میدهد و در این رشد،هماهنگی و انسجام را مورد توجه قرار میدهد،زن منتظر نیز میداند که رشد بیش از حد یک میل و حتی یک ارزش و غفلت از سایر ارزشها و امیال،نتیجه ای جز از بین رفتن سایر ملکات و ارزش ها ندارد

اوهمچون منتظرین واقعی که خود معصومین میباشنر،این گفتار را نصب العین خود قرار میدهد:چنانچه او(مهدی)(عج) را دریابم و درک کنم،تمام عمربه خدمت او در میآیم...

حرکت در مسیرانتظار،حرکت در مسیر انسان کامل است و در این مسیر است که انسان از مرحله محب خدا بودن به مرحله محبوب خدا بودن میرسد.

این نجوای امام حسن(ع) سراسر وجود زن منتظر را فرا گرفته است که:ای فرزند آدم!تو پیوسته از وقتی که از شکم مادر خود به دنیا آمدی،در حال نابودی و سپری کردن عمر خویش هستی.پس سرمایه ای که دردست داری،برای انچه در پیش داری،به کار گیر؛چرا که مومن در اندیشه تهیه زاد و توشه است و کافر در فکر لذت گرایی و بهره گیری از این عالم گذران.


برگرفته از کتاب زن منتظر و منتظرپرور

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان