زن منتظر و منتظرپرور/23

بسم الله الرحمن الرحیم

زن منتظر به جای حرکت در تمام کوچه پس کوچه های کلانشهر شیعه ،از بالا به آن نگاه کرده و خیابانهای اصلی، محدوده جغرافیایی ،مسیرهای حرکت از یک سمت به سمت دیگر را شناسایی میکند، تابه بهترین و کاملترین بینش و نگاه دست یابد و حرکت سریع تر و آسان تری داشته باشد.

 او می‌داند که گرچه اعمال و عبادات اقتضای آن را دارد که قرب الهی و کسب شباهت به زن ایده آل مهدوی را رقم بزند، ولی می بایست موانع را نیز از سر راه برداشت. همانگونه که باران اقتضای آن را دارد که طراوت و شادابی و سرسبزی را به همراه بیاورد ولی چنانچه در یک زمین شوره زار ببارد ،هیچ یک از این آثار را در پی نخواهد داشت. لذا زن منتظر یکی از مهم‌ترین موانع را اصلاح بینش و نگاه خود به خدا، هستی، انسان و... می داند و راه رفع آن را در نگاه نظام مند و سیستمی به آنها جستجو می کند. او می‌داند که همانگونه که نوع نگاه به تکلیف در یک فرد عالم با یک بازاری ساده متفاوت است، نگاه به تکلیف از سوی زن و منتظر نیز با یک زن عادی متفاوت میباشد.

۰
وبلاگ استمتاع
۲۸ تیر ۱۱:۰۶
بسیار عالی بود
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان