زن منتظر و منتظر پرور/26

بسم الله الرحمن الرحیم

از دیگر مباحث مهدی شناسی می توان به "شخصیت شناسی حضرت مهدی(عج)"اشاره کرد.

 در میان شیعه اثناعشری اتفاق وجود دارد، که امام زمان فرزند امام یازدهم شیعیان -امام حسن عسکری (ع)و از مادری به نام نرجس خاتون در صبحگاه جمعه ۱۵ شعبان ۲۵۵ هجری قمری در سامرا چشم به جهان گشود. بنا به حکمت الهی و برای دفع خطرات دوران حمل حضرت به صورت مخفیانه صورت گرفت و از چشم دیگران مخفی ماند.

 در نگاهی گذرا دوران زندگی آن حضرت را می‌توان به سه دوره تقسیم نمود:

۱- دوران اختفاء: آن حضرت از آغاز ولایت تا زمان شهادت امام عسگری به مدت ۵ سال به صورت مخفیانه زندگی نمود.

 ۲-دوران غیبت صغرا :از هنگام شهادت امام یازدهم به مدت ۷۰ سال ادامه داشت و حضرت از طریق نواب اربعه به رفع نیازمندی های مردم می‌پرداختند.

 ۳-دوران غیبت کبرا: پس از دوران طولانی غیبت صغرا دوران طولانی غیبت کبرا آغاز شد که همچنان ادامه دارد.

 موضوع حکومت و ظهور جهانی حضرت مهدی(عج) در آیات و روایات متعددی به تفصیل بیان گردیده است. مسئله اعتقاد به ظهور منجی نه‌تنها در همه ادیان و مذاهب، بلکه در همه فرق اسلامی، اتفاقی و غیر قابل خدشه است، به طوری که احادیث مربوط به حضرت مهدی (عج) در منابع معتبر اهل سنت به وفور  نقل شده و علما و دانشمندان اهل سنت کتب مستقلی را در خصوص آن حضرت و رد منکران نوشته اند.

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان