زن منتظر و منتظرپرور/29

بسم الله الرحمن الرحیم

در این قسمت به معرفی برخی از اصطلاحات، وقایع و اشخاص متن هفته گذشته می‌پردازیم...

 از روایات استفاده می شود که "سفیانی" مردی از نسل ابوسفیان است که اندکی پیش از ظهور از سرزمین شام قیام می کند، او جنایتکاری است که از قتل و کشتار هیچ پروایی ندارد و با دشمنان خود به شکل فجیعی رفتار می‌کند. او در ماه رجب قیام خود را آغاز و پس از تصرف شان و مناطق اطراف آن به عراق حمله کرده و در آنجا به کشتار گسترده دست می‌زند....

 "خسف" به معنای فرو رفتن و "بیداء" منطقه‌ای میان مکه و مدینه است؛ لشکر سفیانی برای مقابله با امام زمان(عج) در زمان عزیمت به سمت مکه، به صورت معجزه‌آسایی در منطقه بیداء در زمین فرو می رود.....

 "یمانی" مردی صالح و مومن است که از سرزمین یمن قیام می کند....

"صیحه آسمانی"  ندای آسمانی است که در ماه رمضان شنیده می شود و به همه مردم جهان قیام آن حضرت را اعلام میکند...

قتل نفس زکیه به این معناست که اندکی پیش از قیام امام شخصیت برجسته و یا بیگناهی به دست مخالفان آن حضرت کشته می شود...

 "دجال" موجودی حیله گر و پلید است که بسیاری از انسانها را گمراه میکند.

زمان ظهور حضرت مهدی(عج) به اراده الهی و فراهم شدن زمینه های آن بستگی دارد ونیز و در روایات وقت آن تعیین نگردیده است. این مخفی بودن زمان ظهور، حکمت های فراوانی دارد که از جمله آنها می‌توان به تداوم روح امید و افزایش انگیزه زمینه سازی برای قیام آن حضرت، اشاره کرد. قیام جهانی حضرت مهدی به منظور رشد معنوی و گسترش عدالت در جهان ،از مکه آغاز شده و سراسر عالم را فرا می گیرد.

 در دوران حکومت امام مهدی کتاب الهی و سنت پیامبر احیا شده اخلاق گسترش یافته علم شکوفا شده و مبارزه با بدعت ها گسترش می یابد در عرصه اقتصادی این حکمت بهره وری کامل از منابع طبیعی و گسترش عمران و آبادانی جهان را در پی خواهد داشت در عرصه اجتماع امر به معروف و نهی از منکر شده و احکام الهی در جامعه اجرا می گردد

 عدالت فراگیر شده ،رشد اخلاق و ایمان، اتحاد و همدلی، سلامتی جسمی و روحی جامعه، فزونی برکات، رفع فقر، امنیت عمومی،رشد علم و نابودی کفر و حاکمیت جهانی اسلام، دستاوردهایی است که  حکومت جهانی حضرت آن قدر ادامه می یابد تا همه آنها حاصل گردد.

 از آنجا که تمام تلاش زن منتظر آن است که در زمره اصحاب و یاران حضرت قرار گیرد، به برخی از ویژگی‌های  اصحاب و یاوران مهدی موعود (عج)در مطلب هفته آینده اشاره خواهد شد.

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان