زن منتظر و منتظر پرور/30

بسم الله الرحمن الرحیم

آنان افرادی مخلص هستند و آنچه در نظر آنها مهم است کسب رضایت الهی است... امام جواد(ع)به عبد العظیم حسنی می فرمایند و "هنگامی که برای او این تعداد(۳۱۳) از اهل اخلاص فراهم شدند خداوند امر او را ظاهر خواهد کرد."

 آنان چنان یقین و استقامتی دارند که به تعبیر امام صادق (ع)" گویا قلب های آنها به مانند تکه های آهن است ،شکی در قلوب آنها راجع به خدا وجود ندارد ،محکم تر از سنگ است..."

 آنان حقیقتا،ً به توحید معتقدند و به صورت کامل و جامع خدا را شناختند... حضرت علی( ع)این صفت اصحاب مهدی را چنین توصیف می کنند:" مردمانی مومن خواهند آمد که به خداوند معرفت واقعی دارند و آنان انصار مهدی آخرالزمان(عج) می باشند."

 نکته جالب این است که وزیران دولت حضرت مهدی(عج) از میان جوانان هستند حضرت علی(ع) در این زمینه می فرمایند :"همانا اصحاب قائم جوان اندو هرگز در میان آنها کهنسال وجود ندارد، مگر به مانند سرمه در چشم و یا همانند نمک در توشه و کمترین توشه،نمک است."

 برای آنکه بدانیم آیا در زمره اصحاب آن حضرت هستیم می‌بایست ویژگی های فوق را در خودمان بیازماییم؛ اگر اخلاص، یقین، خداشناسی و... را تقویت نکرده ایم نمی‌توانیم خود را زن منتظر حاضر در اردوگاه یاوران حضرت بدانیم .اگر به فراق ایشان عادت کردیم و خلأوجود ایشان را با وجود همه نیازی که بشر به امام دارد احساس نمی‌کنیم، اگر در شبانه روز ذره ای دلتنگ ایشان نمی شویم و اگر چنان قلب سختی پیدا کردیم که داغ غربت مهدی(عج) آن را تکان میدهد، نباید انتظار داشته باشیم که لایق مدال" زن منتظر" گردیم....

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان