جایگاه و معنی واسطه فیض/14

بسم الله الرحمن الرحیم

برای دیدن امام معصوم،تمنای کمی است که بخواهیم شکل امام را ببینیم باید طلب ما دیدن ودرک مقام انسانیت امام باشد،امام عین عبودیت است مثلا در عرفات که امام باهمه ملاقات می‌کند باید آنجا بدنبال عین عبودیت بود تا خود امام را درک کرد.

هرچقدرانسان حلال و حرام الهی را رعایت کرد و قلب خودرا آماده دریافت هدایت ازسوی حضرت کرد،حضرت به همان مقدار به او نزدیک شده وخودرا برای او ظاهر می‌کند و به همان میزان هم همه ابعاد وجودی اش را پرورش می دهد.

اگر انسان می‌خواهد متوجه شود که واقعا امامان معصوم را درخواب ویا حضورا دیده یا نه، شخص دیگری بوده؟ باید ببیند درراستای آن ملاقات ،عبودیت خداوند در او تقویت شده یا دچار عجب شده؟باید خودش را هیچی ببیند وفقیرالفقرا و اذل المذلین حس کند.

توصیه استاد این است که برای همه خواب ها حجت قائل نشوید،به آن ها اعتماد نکنید وبرای خوابتان درتصمیم گیری هایتان زاویه باز نکنید.

منتظر واقعی کسی است که متوجه است دراثر جاری نبودن حکم خدا ازطریق معصوم،جهان درخسارت است و باید در این دوران به #ولی_فقیه زمانه اش که بعدا از امام معصوم جامعیت صفات خدارا دارد، رجوع کند.وبداند که بدون فهم جایگاه ولایت فقیه،جایگاه ولایت معصوم را نمی توان فهمید. بعضی ها فکر می‌کنند همین که آدم خوبی باشند وبه حق بودن حاکمیت جامعه حساس نباشند،کافی است!معلوم است که اینان به فکر ظهور امام زمان نیستند!

و حرف آخر این است که انسان منتظر علاوه براینکه درجهت این انتظار تلاش واقعی خودرا می‌کند ودراین راه از هیچی هم دریغ نمی‌کند، صبر هم دارد و مقاوم است و بر موضع خود استوار تاپیروزی !!

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان