زن منتظر و منتظرپرور/31

بسم الله الرحمن الرحیم

دشمن شناسی

وقتی نور خدا از طریق ایات الهی که برترین انها اهل بیت(ع)هستند شناخته شد،راه دیگری آغاز میگردد که همان راه شناخت دشمنان خدا است.بسیاری از افراد،بخش زیادی از راه اول را میپیمایند و به موفقیت های دست میابند ولی به واسطه ی ناکامی در رسیدن به سر منزل مقصود ناکام میمانند...


اولین گام در این موضوع "درک ضرورت شناخت مهدی ستیزان"است...

چه بسیار افرادی که میخواهند خوب باشند،منتظر واقعی و یار دلبسته حضرت مهدی(عج)باشند ولی عدم تاب در مقابل هجوم باطل،انان را از پای در می اورد....معرفت خدا و اعتقاد به توحید وقتی به کمال مطلوب میرسد که بساط باطل جمع شود...

بدین جهت است که اولین اقدام حضرت،برچیدن بساط باطل است تا پس از ان،جامعه اماده پذیرش ولی خدا و دین حق شود...

مهم ترین یاران باطل،که دشمنان زن منتظر را تشکیل میدهند،شیطان،دستیاران او و نفس خود انسان است.

ضرورت شناخت شیطان

 بر اساس روایات رسیده ،شیطان از لحظه سرپیچی در مقابل فرمان خدا تا روز قیامت حضرت مهدی(عج) زمین را عرصه تاخت و تاز خود می نماید. لذا همیشه شیطان و شیطان صفتان یکی از موانع جدی در برابر ظهور بودند. پس به جهت آنکه ظهور مبارک امام عصر ،ناقوس مرگ ابلیس و انهدام سپاه اورا به صدا در خواهد آورد، طبیعی است که او لشکریانش تمام تلاش و توان خویش را برای به تعویق انداختن وقت ظهورو بازداشتن مردم از توجه به امام عصر به کار گیرد...

 شیطان که از عالمان به قدرت الهی و از عبادت گذاران در محضر خداوند بود ،پس از تکبر و سرپیچی از فرمان الهی مبنی بر فروتنی و سجده در مقابل ولی خدا خشم خود را از رانده شدن از درگاه الهی چنین نشان داد"" به عزتت سوگند همه آنها را گمراه خواهم کرد مگر آن بندگان خالص شده تو از میان آنها..."خداوند نیز که تدبیر خلقت را بر اساس اختیار مندی وآزمایش و ابتلای انسان رقم زده بود، جدی بودن این دشمنی را به تمامی انسانها چنین گوشزد فرمود:" در حقیقت شیطان دشمن شماست، پس اورا دشمن بگیرید"

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان