زن منتظر و منتظرپرور/32

بسم الله الرحمن الرحیم

ضرورت شناخت شیطان

 بر اساس روایات رسیده ،شیطان از لحظه سرپیچی در مقابل فرمان خدا تا روز قیامت حضرت مهدی(عج) زمین را عرصه تاخت و تاز خود می نماید. 

لذا همیشه شیطان و شیطان صفتان یکی از موانع جدی در برابر ظهور بودند. پس به جهت آنکه ظهور مبارک امام عصر ،ناقوس مرگ ابلیس و انهدام سپاه اورا به صدا در خواهد آورد، طبیعی است که او لشکریانش تمام تلاش و توان خویش را برای به تعویق انداختن وقت ظهورو بازداشتن مردم از توجه به امام عصر به کار گیرد...

 شیطان که از عالمان به قدرت الهی و از عبادت گذاران در محضر خداوند بود ،پس از تکبر و سرپیچی از فرمان الهی مبنی بر فروتنی و سجده در مقابل ولی خدا خشم خود را از رانده شدن از درگاه الهی چنین نشان داد"" به عزتت سوگند همه آنها را گمراه خواهم کرد مگر آن بندگان خالص شده تو از میان آنها..."خداوند نیز که تدبیر خلقت را بر اساس اختیار مندی وآزمایش و ابتلای انسان رقم زده بود، جدی بودن این دشمنی را به تمامی انسانها چنین گوشزد فرمود:" در حقیقت شیطان دشمن شماست، پس اورا دشمن بگیرید"

کار شیطان فقط دعوت کردن است و آنچه بر آن قسم خورده همانا تضعیف فطرت الهی انسان است. لذا هیچگونه تسلطی بر انسان ندارد و این خود انسان است که از شیطان دعوت می کند و او را در قلب خویش که محرم الله است، جای می‌دهد و جایگزین خدا می‌کند.

 انسان به همان اندازه که از خدا دور می شود به شیطان نزدیک می گردد. وقتی شیطان را دوست قرار داد و او را محرم دل کرد ،قرب و نزدیکی به شیطان باعث می شود که زبان چشم و گوش شیطان گردد.

 شیطان اگر بخواهد به چیزی نگاه کند از طریق چشم او نگاه می کند و اگر بخواهد چیزی بشنود از گوش او استفاده می کند. اعضا و جوارح چنین فردی منزلگاه شیطان می باشد؛ چنین فردی هر روز از کنار مسجد عبور می‌کند ،بندگان صالح خدا در سر راه او قرار می گیرند، کرامات اولیای الهی را می شنود، ولی گویی آن ها را نمی بیند و حقایق را نمیشنود.

 گرچه کرولال و نابینا نیست ولی چون دریچه های چشم و گوش را به سمت خدا بسته ،فقط می تواند با چشم و گوش و زبان ،نامحرم بیند، موسیقی حرام گوش دهد و غیبت کند. این که در قران از محشور شدن این افراد در قیامت به صورت کر و لال و نابینا سخن گفته شده به خاطر بازتاب همین اعمال دنیوی آنهاست.

 زن منتظر می بایست با تلقین فراوان این مطلب را برای خود ملکه سازد که شیطان امری موهوم نیست، و دشمنی آن با انسان سطحی نمی باشد، بایستی در جای جای زندگی مراقب جای پای او بود.

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان