امام مهدی(عج)موجود موعود/7

بسم الله الرحمن الرحیم

ناروایی تعطیلی احکام در عصر غیبت

تفکر بعضی افراد این است که حکومت فقط از آن امام معصوم علیه السلام استوجز او گرچه فقیه عادل و شایسته باشد شایستگی ولایت را ندارد.

این افراد مسلما حاکمیت ائمه را جز اجرای احکام الهی وتبلیغ دین ارزیابی نمی کنند.نتیجه این تفکر توقف وتعطیلی احکام الهی را در پی ندارد،زیرا بسیاری از احکام مانند دیانت و احکام حقوقی برای اجرا نیاز به حکومتی اسلامی دارد و این حکومت نیاز به امام معصوم یا نائب خاص یاعام اوست.بنابراین باید به تعطیلی احکام الهی حکم دهیم یا پذیرش حکومتی که توسط نائب بر پا شود.با توجه به صلاحیت دین اسلام برای. بقا تا روز قیامت،تعطیلی احکام در عصر غیبت مخالفت با ابدیت دین اسلام است بنابراین برای اجرای احکام الهی دفاع از کیان دین نیازمند نمایندگان خاص و عام آن حضرت در عصر غیبت می باشد .علاوه براین عقل نیز حکم میکند ک خدای متعال اسلام وجامعه را بی سرپرست رها نکند.

ضرورت حکومت اسلامی برای تحقق فضای اسلامی 

کسانی که ثبوت اصل قضا را در عصر پذیرفتند به پاره ای از آن نیز پای بند گردیدند اما حقیقت این است که پذیرش نظام قضا در عصر غیبت همه شئون کشور را فرا میگیرد زیرا نزاع ها و مشاجره ها گاه محلی گاه منطقه ای و گاه بین المللی است که اسلام برای هر کدام رهنمود فقهی و حقوقی دارد که بدون تشکیل حکومت اجرای این رهنمود ها امکان ندارد.که تشکیل این حکومت نیز نیازمند اسلام شناس متخصص است که نماینده امام زمان باشد نه وکیل و نماینده مردم.روایات زیادی در نیابت فقها از امام معصوم علیه السلام رسیده است باتوجه به دعای امام صادق علیه السلام کسی که خدا را نشناسد پیامبر اورا نشناخته و کسی که پیامبر را نشناسد حجت خدا را نشناخته .در واقع در عصر غیبت نیز کسی که امام را نشناسد جانشین اورا نمیشناسد و چنین شخصی دین شناس نخواهد بود.

شکست هر خیزش قبل از قیام قائم عج الله تعالی فرجه

با توجه به روایات مختلف اگر کسی پیش از قیام قائم عج الله تعالی فرجه شریف بپاخیزد و داعیه امامت کند یا شرایط قیام را نداشته باشد محکوم به شکست میشود.اما انکه مردم را به امام معصوم عصر خویش بخواند خواه مجاهد باشد خواه خود امام در صورتی که شرایط قیامش مهسا باشد منجر پیشرفت دین میشود.

پندار واگذاری دفاع از دین به امام عصر 

در مقابل موجدانی که تعالیم امر به معروف ونهی از منکر از واجبات دانسته برخی اعتقاد دارند در عصر غیبت هر کسی باید کار خود را کند و ی دیگران نپردازد هر هوشمندی آگاه است که چنین اندیشه ای جز مغالطه نیست چون امر به معروف از دستور ات قرآن وتارک آن به عدل قیام نکرده وخود گمراه است.

انقلاب اسلامی اینه ی انقلاب مهدوی

برخی به تحول و انقلاب عصر مهدویت که با سربازان کم آن حضرت ایجاد میشوداعتقاد ندارند در پاسخ به این افراد باید گفت وقتی شاگردی از شاگردان امام زمان چون امام خمینی توانست حکومتی ب پا کند که شرق و غرب را لرزاند مسلما 313یار و شاگرد امام زمان نیز توانایی ایجاد حکومت جهانی را دارند .انقلاب مهدوی قلوب افراد را دگرگون می کند واز خود خواهی به خدا خواهی می رساند.

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان