امام مهدی(عج)موجود موعود/۱۲

بسم الله الرحمن الرحیم

جلوه های عدل در مدینه مهدوی

دو رکن اساسی و مشخص آرمانشهر مهدوی گسترش داد و عدل و دیگری تقویت روح بی نیازی در انسان هاست.حکومتی که دو ویژگی بالا را دارد همان حکومتی است که طریق سعادت را برای انسان پیمودنی می کندو زندگی دنیا و آخرت فرد را آباد می کند.ونتیجه این حکومت آرامش و امنیت و عدالت و....است 

.دامنه عدل و داد امام زمان نه تنها امنیت وثبات را در تمام شئون زندگی انسان ها حاکم میسازد بلکه.رفتار قاطعانه اما عدالت محور امام با متجاوزان به عقاید و جان ومال و..مردم فرصت هر ضرری را از آنان میگیرد.

هر چند در هر عصر اثری از امنیت نسبی دیده می شود امنیت مطلق تکوینی و تشریعی از آن کسانی است که بر اساس عقل سلیم و فطرت پاک به دعوت توحیدی امام عصر لبیک گفتند هم چنین عالم نیز در عصر ظهور ایشان آرامش و امنیت را خواهد دید.

خطوط کلی حکومت عدل مهدوی واعمال حضرت همان عدل نبوی و علوی است که به دست امام زمان محقق میشود وچنین پیروزی از جهت علت قابلی مدیون شاگردان امام است شاگردان که در مقابلشان امام راحل شاگردانه زانو می زند.گرچه ممکن است درمیان علمای عصر ظهور انسان های غیر مذهبی هم باشد که علیه امام به مقابله علمی یا عملی بپردازند اما غلبه دانشمندان مهذب و ولایت مدار که با« کن فیکون» حضرت از هر میل و هوسی تطهیر گردیده اند اجازه به بار نشستن شبه پراکنی های آنان را نمی دهند.

با ظهور حضرت عقلی که اسیر هوا پرستی است آزادی خویش را باز یافته وبه برکت حضرت چون گنجی اثاره می شود آن گاه امام دل های تشنه را از سر چشمه وحی سیراب می کند .امتی که تحت ولایت امام زمان آرمانشهر مهدوی را تشکیل می‌دهد به تمام بیست و هفت بخش علوم دست می یابد در حالی که قبل ان با تمام پیشرفت علمی تنها به دو بخش ان دست یافته.در عصر ظهور حضرت احکام معطل اسلام را احیا می کند واحکامی که زمینه اجرای آن فراهم نبوده و احکام واقعی در برابر احکام ظاهری .ایشان اقامه همه جانبه بر احکام اسلامی دارد.

در عصر ظهور جون امام بر خلاف معصومین دیگر هیچ گونه بیعتی از کسی بر عهده ندارد ودر برابر هیچ طاغوتی متعهد نیست ازاین رو با هیچ ستمگری مصالحه نمی کند.

پیشرفت صنعت تکنولوژی:برخلاف گمان باطل گروهی که.تشکیل حکومت مهدوی را ارتجاع بشر به زندگی بدوی می دانند عصر ظهور دوران شکوفایی در صنعت وتوسعه و تکنولوژی است.

در این دوران گرایش عمومی بشر به حق و عدل که جوهره اسلام ناب محمدی است .

به زعم همه ویژگی های منحصر به فرد این حکومت در این زمان جامعه بشری  نیز شاهد اختلاف خواهد بود چون هنوزهم کفر و نفاق قلب برخی هارا اسیر کرده که درنهایت وجود مبارک حضرت به دست تبهکاران به شهادت خواهد رسید.

اسلام پایه عالم است و امام پاسدار آن پس اگر اسلام نباشد هرگونه بنیادی از اساس ویران است و چنانچه اسلام باشد و امام که پاسدار آن است نباشد اسلام نابود است پس وقتی آخرین حجت خدا شهید  شود اثری از اسلام نمی ماند و بساط دنیا برچیده می شود وصبح قیامت طلوع می کند.

۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان