گزارش جلسه

جلسه اعضای کانون مهدویت تسنیم باموضوع هماهنگی برنامه های دوترم آینده  باحضور دبیر محترم کانون , دوشنبه 23 شهریورماه 94 در کلاس شهید منتشر دانشکده داروسازی برگزارشد. 

جلسه باقرائت حمدوسوره وخواندن بخشی کوچکی از کتاب شرح دعای ندبه استاد طاهرزاده پیرامون انتظار  توسط دبیرکانون شروع شد.وایشان دستور کارمربوط به جلسه , شامل صحبت پیرامون سایت کانون (تغییر وبلاگ به سایت) ,تیم زنان وخانواده و برنامه های عمومی کانون  را بیان کردند

در آغاز پیرامون لزوم واهمیت برپایی سایت کانون مهدویت تسنیم بحث واعضای حاضردرجلسه  به بیان نظراتشان پرداختند. سایت به عنوان رسانه کانون ,مکان اطلاع رسانی برنامه ها نقطه ای برای ارتباط متقابل بامخاطب ,آموزش. اعتباربخشیدن  به کانون معرفی شد  وباتوجه به گسترش روز افزون اطلاعات وردوبدل شدنشان در فضای سایبری لزوم به وجود سایت مورد توجه قرارگرفت

در ادامه جلسه  خواهران برنامه های تیم زنان وخانواده ,ویژه جدیدالورود وخوابگاهی ها را توضیح دادند.

با خاتمه توضیحات وارائه پیشنهادات توسط خواهران وبرادران دبیر کانون با جمع بندی مطالب فرمودند,ان شاءالله باید تقسیم وظایف وشروع فعالیت در سایت آغاز گردد .

از برنامه های پیش روجشن غدیراست که با همکاری انجمن اسلامی تحکیم وحدت در روز 11مهرماه برگزار خواهیم کرد ومشتاقانه از پیشنهادات افراد واگر میخواهند کمک کنند استقبال خواهیم کرد..و هم چنین .

 دوره ای تحت عنوان تشکیلات انتظار با حضور استاد شمسعلی خواهیم داشت با موضوعیت مدیریت استراتژیک.

ایشان در ادامه برای استفاده از شبکه های مجازی جهت جذب وفعالیت فرهنگی فرمودند,انسان هرچقدر وحدانیت وموحد بودنش بیشتر باشد,قدرتش در همه عرصه ها بیشتر است مفهوم این چیست؟اینکه خداوند میگوید اگر هر چه من گفتم اطاعت کنی,به هرچه گفتی باش میشود وبه وجود می اید,هرچه قدر انسان موحدتر شود ,قدرت مند تر می شود

آن وقت می گویند هر پیام هر صحبت وهر اتفاقی که در عالم بیوفتد علی رغم ارتباطی که با کل عالم دارد,باتمامی ارتباطات ترکیب می شود حالا ,در شبکه های مجازی تعدادپیام هایی که فرستاده ودریافت می شود زیاد است وهزاران  پیام مبادله می شود

این حجم زیاد ترکیب ها وتکثر ،انگیزه را ازبین می برد.

گروه ها تا مدتی می تواندد موثر باشند ,در این فضا مدیر شما نیستید ,مدیریت شده هستید و یک مدیر وجود ندارد ,هرکسی میتواند ذهن را مدیریت کند.

این قاعده می تواند تا مدتی موثر واقع شود ونه در دراز مدت پس می توان برای اطلاع رسانی وارتباط گیری در ابتدا از آن استفاده کرد

در مورد نشریه ویژه جدیدالورودها هم باید بگویم با تعدادزیاد نشریه های موجود برای جدیدالورودها ,زدن نشریه نمی گویم بی تاثیر است ولی خیلی موثرنیست وحداقل نباید تیپک نشریه های موجود باشد  وآنچه که بیشتر برای جذب موثراست همان راه ارتباطی چهره به چهره می باشد..

.

ایشان در اواخر جلسه برای تیم زنان وخانواده کانون صحبت کردند وبیان فرمودند نشریه این تیم با تلاش خواهران امسال انشاءالله به چاپ برسد.

.

در پایان جلسه نیز  سوالات و صحبت های اعضا پاسخ داده شد و با ذکر صلوات جلسه خاتمه یافت..


۰ نظر ۰
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان