ادامه کار تشکیلاتی

اخلاق تشکیلاتی:

اگر میخواهید حرفتان در دیگران اثر کند باید در رفتارتان با دیگران بسیار متواضع باشید.

مستند اخلاق تشکیلاتی:حضرت عیسی

هنگامی که حواریون با حضرت بودند، حضرت به آنها گفت تقاضایی از شما دارم. آنها گفتند هرچه باشد اجابت میکنیم . حضرت عیسی پارچ و لگنی آورد و پای آنها را شست و آنها را خجالت زده کرد. حضرت عیسی گفت من اینکار را با شما کردم که بدانید معلم با متعلم اینگونه باید رفتار کند.

۰ نظر ۰

دوره عمومی تسنیم/ مدیریت زمان

دو جلسه ی آینده ی دوره ، جلسات مدیریت زمان است.

کسانی که قبلا در دوره ثبت نام کرده اند، نیاز به ثبت نام مجدد ندارند.


۰ نظر ۰

مدیریت استراتژیک در زندگی فردی

بسم الله ارحمن الرحیم
امام علی)ع(:هیچ عقل ودرایتی همچون عاقبت اندیشی نیست.
نهج البلاغه.ترجمه شهیدی.ص۳۸۰

کلاس سرشارازهیاهوبودکه با آمدن استادساکت شد.استادعنوان درس امروز را مدیریت استراتژیک بیان کرد.اواستراتژی راراهبرد برای رسیدن به اهداف بیان کرد...ومدیریت استراتژیک را هنروعلم تدوین,اجراوارزیابی تصمیماتی است که فرد راقادرمی سازد به مقاصدواهداف خویش دست یابد.
استاددر ادامه بحث اعلام کرد که مدیریت استراتژیک شامل سه بخش اصلی:تدوین_اجرا_ارزیابی است.
ودرنهایت علت مدیریت استراتژیک راتغییرات گسترده محیط دانست.وپس ازبحث های دیگرپایان کلاس را اعلام کرد.
۰ نظر ۰

تنها مسیر (قسمت اول)

بسم الله الرحمن الرحیم


با توجه به ضرورت دشمن شناسی و بررسی نظام دینی و این امر که اولین و اصلی ترین دشمن انسان، نفس اوست ؛ در "سری پست های تنها مسیر" مباحثی از سلسله جلسات تنها مسیر استاد پناهیان پیرامون "اهمیت مبارزه با هوای نفس و نظم در امور دینی" راخواهیم داشت.

در این بخش به اهمیت سروسامان دادن امور و افکار دینی پرداخته شده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ج1: باید نظام معارف و توصیه های دینی را درک کنیم/ پراکندگی معارف دین یکی از دلایل بدینی  است/ جهاد با نفس، نخ تسبیح تمام فضایل است 

"تنها مسیر" (راهبرد اصلی در نظام تربیت دینی)

گزیدهای از اولین جلسه سخنرانی ایشان را در ادامه میخوانیم: 

باید نظام معارف و توصیه های دینی را درک کنیم 

• انسان نیاز دارد که هر چند وقت یکبار، ذهن خود را مرتب کند. مانند اتفاقی که در مورد کامپیوتر میفتد که گاهی اوقات لازم است فایل های اضــافی پاک شــوند و طبقهبندی درســتی از اطلاعات موجود صــورت بگیرد. اگر نتوانیم اطلاعات کامپیوتر را نظم داده و فهرست بندی کنیم، طبیعتاً نمیتوان درست از آنها استفاده نمود. در ذهن انسان نیز همین اتفاق میافتد. ما توصیه ها و معارف دینی بسیاری را میدانیم ولی میبایست آنها را سامان دهیم. 

• پراکندگی آگاهیها در ذهن ما باعث میشود به جایی نرسیم. یکی از اهداف ما در این  سلسله از جلسات این خواهد بود که برای دانه های تسبیح فضائل، توصیه ها و معارف دینی، یک نخ پیدا کنیم. نخی که اگر نباشد، دانه های تسبیح پراکنده میشوند. باید نظام معارف و توصیه های دینی را درک کنیم. 

1. تنظیم معارف دین حول یک محور اصلی، باعث میشود »انرژی« خود را درست صرف کنیم/ و امکاناتمان را هدر ندهیم دانلود صوت/ جلسه ی اول سلسله جلسات تنها مسیر در نظام تربیت دینی/ استاد پناهیان


واحد خواهران

 

۰ نظر ۰

ثبت نام دوره عمومی تسنیم

کانون مهدویت تسنیم برگزار می کند:

دوره عمومی تسنیم


 مدیریت استراتژیک                              مدیریت زمان                          مدیریت منابع مطالعاتی

 مدیریت روابط اجتماعی                        مهارت های ارتباطی                هستی شناسی

 سواد رسانه ای                                 دشمن شناسی                    مدیریت فضای مجازی12جلسه

زمان: جمعه ها ، از 24 مهرماه/ ساعت 8 الی 12 صبح

مکان: دانشکده داروسازی


 با حضور اساتید موسسه لیله القدر و المیزان و صاحب نظران

 هزینه ی دوره:

برای دانشجویان: 15 هزار تومان

برای غیر دانشجویان: 120 هزار تومان

+در صورت موفقیت در دوره، هزینه باز گردانده می شود. جهت ثبت نام:

نام ، نام خانوادگی، رشته و ترم و شماره تلفن همراه خود را در قسمت نظرات همین پست وارد نمایید.


۲ نظر ۰

توطئه نفوذ

بسم الله الرحمن الرحیم


برای متلاشی کردن یک ساختمان کافیست یکی یا بیشتر از ستون های آن پوسیده باشد تا در مواقع لازم آن را تخریب کنند و ساختمان را خراب کنند.

تصرف هر قلعه ی بزرگ و مستحکمی به ناچار از بیرون ممکن نخواهد و سردارانی که میخواهند قلعه های مستحکم را از پای در بیاورند آنها را از درون فتح میکنند.

فتح قلعه مستحکمی همچون انقلاب اسلامی تنها از راه نفوذ به درون ارکان اصلی و پایه های اساسی آن ممکن خواهد بود و امروز نقشه دشمن دقیقا متمرکز بر همین قضیه است.

برنامه ریزی های دقیق و تلاش در جهت اجرای آنها متاسفانه همراه با ساده لوحی و خوش خیالی عده ای در داخل همراه شده است .

همه در این امر مقصر اند . 

امروز برای یاقتن مقصر زمانی نداریم بلکه آنچه امروز باید برای آن تلاش کنیم بستن راه های نفوذ دشمن در کشور است .

آنچه امروز می تواند کشور را از این خطر حتمی نجات دهد تنها تقویت روحیه ی حماسی ملت ایران است آنهم در قالب های مختلف چون تئاتر ، موسیقی ، سینما ، شعر ،داستان ،نقاشی و...

شهادت هم کیشان ما و بالخصوص هموطنان عزیزمان در فاجعه منا و بازگشت شهدای غواص و بسیاری از خاطرات جانبازان و شهدا و ... باید در جهت تقویت روحیه حماسی قالب سازی شوند و انشاءالله در این صورت است که تلاش دشمن در جهت شکستن این روحیه بی اثر خواهد بود .

امیدواریم این صحبت ها در جهت تلاش دوستان موثر باشد.


و من الله توفیق

۱ نظر ۰

تشکیلات

کار باید تشکیلاتی باشد...

وقتی جریانی شکل می گیرد همه باید توسعه و پیشرفت آن را وظیفه خودشان بدانند و رفتار تاثیر گذاری در جذب دیگران از خود نشان دهند واین تاثیرگذاری مستلزم داشتن صبر و حوصله می باشد.علاوه بر برگذاری جلسات بزرگ عمومی، روابط فردی و ارتباطات اثرگذار را نیز 

تقویت نماییم.

۱ نظر ۰

کلیپ های جشن غدیر

جشن عید غدیر در روز 11مهرماه 94 در تالار شریعتی با حضور میهمان ویژه، آقای حدادی مولوی وهابی که شیعه شده اند، گروه موسیقی و نقالی، سایه بازی، مسابقه و... برگزار شد.

دانلود کلیپ های پخش شده در جشن:


کلیپ وحدت در دنیای اسلام

کلیپ عید غدیر

کلیپ عید غدیر2

آهنگ "علی" علیه السلام

۰ نظر ۰

عید غدیر

جشن عید غدیر

شنبه 11 مهرماه 94 / ساعت 15 الی 18 / تالار شریعتی


برنامه های شاد، مولودی خوانی، سایه بازی و...

میهمان ویژه: سلمان حدادی ، شیعه ای که در گذشته یک عالم وهابی ! بوده اند
استاد پناهیان:

در طول سال در کدام شب، طعام دادن و خرج دادن و نذری دادن ثوابش از تمام شبهای سال بیشتر است؟ شب قدر؟ شب عاشورا؟ شب 28 صفر؟ ایام عید غدیر غذا دادن ثوابش بیشترین ثواب است.

امیرالمومنین(ع) فرمود: اگر در عید غدیر یک وعده عذا بدهی، انگار به یک میلیون پیامبر غذا داده‌اید. اگر به بیش از یک نفر طعام بدهید، ببینید چقدر ثواب دارد؟! آن‌وقت خیلی‌ها وقتهای دیگر غذا می‌دهند، شب عید غدیر غذا نمی‌دهند.


ادامه ی متن کلیپ در ادامه مطلب

دانلود کلیپ


۰ نظر ۰

محکومیت حوادث اخیر در عربستان

بسم الله الرحمن الرحیمتاکنون بیش از 130 نفر از هموطنان عزیز مان در پی اتفاق اخیر در صحرای منا جان خودشان را از دست داده اند ، از پروردگار متعال میخواهیم روح شان را قرین رحمت فرماید و برای خانواده ی از دست رفته گان این حادثه دلخراش نیز صبرجمیل مسئلت داریم.

اما در حادثه ها درسی نهفته است و هیچگاه حادثه ای اتفاق نمی افتد مگر آنکه در آن برای کسانیکه اهل اندیشه اند گنجی قرار داده اند که خداوند خبیر و لطیف پیام هدایت شان را در حادثه های مختلف به بندگانش می رساند.

با این حال مگر می شود باور کنیم این همه اتفاق در امروز ما تصادفی یا طبیعی باشد ؟ 

ما تمامی تلاش هایی که عمدا یا سهوا در مسیر به حجاب بردن حضرت صاحب (عج) در داخل یا خارج با تحمیل یا کشتن محکوم میکنیم و یقین داریم آن روز که همه حجاب ها کنار رود نزدیک است.

ما امیدواریم خون بی گناهان مسلمانی که امروز هزینه ی کم کاری ، اعتماد و خوش بینی عده ای در داخل جبهه انقلاب اسلامی است با تلاش مستمر ِ به موقع دوستان مان به ثمر بنشیند و دست منتقم خدا ، از طریق ایشان بر دشمنان خدا و ولی امرشان بتازد. انشاءالله

و من الله توفیق

۰ نظر ۰
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان