زن منتظر و منتظرپرور/41

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخاب شایسته

 قدم اول در ایجاد مجموعه کارآمد و سالم، انتخاب افراد توانمند و شایسته است. در خانواده نیز که از لحاظ مدت دوام مجموعه و اهمیت آن، مجموعه حساس محسوب می‌شود، انتخاب همسر شایسته اهمیت ویژه ای دارد. به خاطر همین مسئله است که پیامبر اکرم(ص) می فرمایند :"بهترین متاع دنیا همسر پارساست." و در جای دیگر چنین می فرمایند:" برای نطفه های خویش فردی مناسب اختیار کنید و همچنین به هم شان خود دختر دهید و از آنان دختر بگیرید."

 با توجه به نقش پدر در تربیت فرزند، مادرانی که طالب تربیت یک نسل مهدوی هستند، می بایست در هنگام انتخاب همسر دقیقاً به این مسئولیت تربیتی توجه داشته باشند و هنگام همسرگزینی فردی را برگزینند که ولایت مدار و از خانواده اصیلی باشد و عشق و محبت به امام زمان در او نهادینه شده باشد زیرا پدری که خود برخوردار از عشق و محبت نسبت به امام زمانش(عج) نباشد، نمی‌تواند در ایفای رسالت تربیت نسل مهدوی توفیق داشته باشد و از سوی دیگر تقید پدر در عمل به واجبات و به حلال و حرام الهی، بالاخص تقید او به آوردن لقمه حلال بر سر سفره خانواده در دین دار کردن فرزندان و تربیت نسل ویلایی فوق العاده موثر است...

 بدین جهت اولین گام برای تربیت نسل ولایی انتخاب همسری ولایت‌مدار است که در آینده بتواند پدر این موفق در تربیت نسل دوستدار ولایت باشد.

 حالا که متاسفانه غالباً در زمان انتخاب همسر از آن غفلت می ورزیم و بر اساس معیارهای خود عمل می کنیم و بعد هم انگشت حسرت بدهن می گیریم که چرا این چنین شد.

۰ نظر ۰

امام مهدی(عج) موجود موعود/9

بسم الله الرحمن الرحیم

معنای منتظر

فردی که مهمان دارد هم خود و هم منزل را آراسته و آماده مهمان میکند  و همانطور که طبق میل مهمان باشد و از دیدنش خوشحال شود .

این فرد همه کار ها را انجام میدهد که برای ورود مهمان دیگر کاری نداشته باشد و کامل در اختیار ایشان باشد و بتواند فارق از هر کاری به مهمان خدمت کند.

۰ نظر ۰

زن منتظر و منتظرپرور/40

بسم الله الرحمن الرحیم

ساز و کارهای تربیت نسل منتظر

 تربیت نسل مهدوی از جمله دغدغه های والدین ولایت‌مدار از جمله زن منتظر به عنوان متولی اصلی تربیت است. در این نوشتار سعی بر این است که به پاره ای از ساز و کارهای تربیت مهدوی در عصر حاضر اشاره گردد و جهت اختصار گویی از ذکر  دستورالعمل های جزئی دینی خودداری می‌شود...

۰ نظر ۰

امام مهدی(عج) موجود موعود/8

بسم الله الرحمن الرحیم

فرج امام زمان از بزرگترین آرزوهای پیروان مکتب اهل بیت است که سبب امید به آینده و حرکت و پویایی در جامعه اسلامی میشود.

۰ نظر ۰
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان