زن منتظر و منتظرپرور/31

بسم الله الرحمن الرحیم

دشمن شناسی

وقتی نور خدا از طریق ایات الهی که برترین انها اهل بیت(ع)هستند شناخته شد،راه دیگری آغاز میگردد که همان راه شناخت دشمنان خدا است.بسیاری از افراد،بخش زیادی از راه اول را میپیمایند و به موفقیت های دست میابند ولی به واسطه ی ناکامی در رسیدن به سر منزل مقصود ناکام میمانند...

اولین گام در این موضوع "درک ضرورت شناخت مهدی ستیزان"است...

چه بسیار افرادی که میخواهند خوب باشند،منتظر واقعی و یار دلبسته حضرت مهدی(عج)باشند ولی عدم تاب در مقابل هجوم باطل،انان را از پای در می اورد....معرفت خدا و اعتقاد به توحید وقتی به کمال مطلوب میرسد که بساط باطل جمع شود...

بدین جهت است که اولین اقدام حضرت،برچیدن بساط باطل است تا پس از ان،جامعه اماده پذیرش ولی خدا و دین حق شود...

مهم ترین یاران باطل،که دشمنان زن منتظر را تشکیل میدهند،شیطان،دستیاران او و نفس خود انسان است.

ضرورت شناخت شیطان

 بر اساس روایات رسیده ،شیطان از لحظه سرپیچی در مقابل فرمان خدا تا روز قیامت حضرت مهدی(عج) زمین را عرصه تاخت و تاز خود می نماید. لذا همیشه شیطان و شیطان صفتان یکی از موانع جدی در برابر ظهور بودند. پس به جهت آنکه ظهور مبارک امام عصر ،ناقوس مرگ ابلیس و انهدام سپاه اورا به صدا در خواهد آورد، طبیعی است که او لشکریانش تمام تلاش و توان خویش را برای به تعویق انداختن وقت ظهورو بازداشتن مردم از توجه به امام عصر به کار گیرد...

 شیطان که از عالمان به قدرت الهی و از عبادت گذاران در محضر خداوند بود ،پس از تکبر و سرپیچی از فرمان الهی مبنی بر فروتنی و سجده در مقابل ولی خدا خشم خود را از رانده شدن از درگاه الهی چنین نشان داد"" به عزتت سوگند همه آنها را گمراه خواهم کرد مگر آن بندگان خالص شده تو از میان آنها..."خداوند نیز که تدبیر خلقت را بر اساس اختیار مندی وآزمایش و ابتلای انسان رقم زده بود، جدی بودن این دشمنی را به تمامی انسانها چنین گوشزد فرمود:" در حقیقت شیطان دشمن شماست، پس اورا دشمن بگیرید"

۰ نظر ۰

جایگاه و معنی واسطه فیض/14

بسم الله الرحمن الرحیم

برای دیدن امام معصوم،تمنای کمی است که بخواهیم شکل امام را ببینیم باید طلب ما دیدن ودرک مقام انسانیت امام باشد،امام عین عبودیت است مثلا در عرفات که امام باهمه ملاقات می‌کند باید آنجا بدنبال عین عبودیت بود تا خود امام را درک کرد.

۰ نظر ۰

زن منتظر و منتظر پرور/30

بسم الله الرحمن الرحیم

آنان افرادی مخلص هستند و آنچه در نظر آنها مهم است کسب رضایت الهی است... امام جواد(ع)به عبد العظیم حسنی می فرمایند و "هنگامی که برای او این تعداد(۳۱۳) از اهل اخلاص فراهم شدند خداوند امر او را ظاهر خواهد کرد."

۰ نظر ۰

جایگاه و معنی واسطه فیض/13

بسم الله الرحمن الرحیم

مبحث های، چگونگی ملاقات با امام زمان، نظر امام بر موطن قلب خیال حس، محرومیت خودخواسته، هدف از ملاقات امام زمان

رؤیت قلبی امام، با رؤیت بصری امام چه تفاوتی دارد؟ 

۰ نظر ۰

زن منتظر و منتظرپرور/29

بسم الله الرحمن الرحیم

در این قسمت به معرفی برخی از اصطلاحات، وقایع و اشخاص متن هفته گذشته می‌پردازیم...

۰ نظر ۰

جایگاه و معنی واسطه فیض/12

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع مورد بحث ملاقات هایی که با امام زمان (عج) صورت گرفته میباشد تا روشن شود چقدر باید به این ملاقات ها بها بدهیم   چگونه به صحت و سقم آن پی ببریم.

۰ نظر ۰

زن منتظر و منتظرپرور/28

بسم الله الرحمن الرحیم

از دیگر مباحث مهدی شناسی می توان به شرایط و علائم ظهور اشاره کرد.

 ظهور امام زمان(عج) شرایط و نشانه‌هایی دارد که از آنها به عنوان زمینه های ظهور و علائم آن یاد می‌شود.... تفاوت زمینه ها و علائم در این است که زمینه ها در تحقق ظهور تاثیر واقعی دارند و با فراهم شدن آنها ظهور اتفاق می‌افتد، ولی علائم در وقوع ظهور نقشی ندارند و تنها نشانه هایی هستند که به وسیله آنها می‌توان به اصل ظهور یا نزدیک شدن آن پی برد.

۰ نظر ۰

جایگاه و معنی واسطه فیض/11

بسم الله الرحمن الرحیم

لازمه انتظارِ هر چیزی، معرفت نسبت به آن چیز است و وقتی منتظَر، یعنی آن چیزی که مورد انتظار است، بسیار عظیم می باشد، معرفت نسبت به آن نیز باید بسیار دقیق باشد.

۱ نظر ۰

زن منتظر و منتظرپرور/27

بسم الله الرحمن الرحیم

از دیگر مباحث مهدی شناسی، می‌توان به فلسفه غیبت و انتظارات اشاره کرد.

 این غیبت که اختصاص به ایشان نداشته و در میان تعدادی از پیامبران گذشته هم همچون خضر نبی(ع) و حضرت عیسی(ع) نیز رخ داده است، به معنی حاضر نبودن نیست ،بلکه به معنای پوشیده بودن از نگاه و توجه دیگران است ؛لذا در برخی موارد، غیبت آن حضرت به صورت پنهان ماندن از دیدگان مردم است و در برخی موارد دیگر به حضور در میان مردم و ناشناخته ماندن....

۰ نظر ۰

جایگاه و معنی واسطه فیض/10

بسم الله الرحمن الرحیم

سومین نکته ای که پیشینه اعتقادی ما، ما را بدان راهنمایی می کند این است که: وقتی می دانیم ظالمان جهان را نمی توانیم با اخلاق فردی و نصیحت، کنترل کنیم و نظام جهان با چنین وضعی – که حاکمان ظالم فرمان می رانند- اَحسن نیست و از طرفی ظرفیت نظام اَحسن آنچنان است که امکان حاکمیت آرمانی ترین شرایط سیاسی را دارد و باید در زمین حاکمیتی آرمانی و ایده آل باشد، از خالق جهان انتظار حاکمیت امام معصوم را داریم و لذا در این راستا هر خداشناسِ واقعی وارد فرهنگ انتظار می شود.

۰ نظر ۰
About Me
سلام علی آل یس
تا زمانی که انـسان تـوان شـناخت امام را نداشته باشد، سخن گفتـن از ظـهور او بی‌معناست. ظهور امام واقعه‌ای نیسـت که ناگـهان روزی اتفـاق افتد، بلـکه امـری اسـت کـه هـر روز در وجـدان مـؤمنان شیعی، حاصل مـی‌شود.
ظـهـور آینـده‌ی امـام مـسـتلزم اسـتـحاله‌ی قلـب انسان‌هاست و این ظهور تدریجی به ایمـان پیـروان و نفس وجود آنان بستگی دارد.

ما نیز معنـای انتـظار را نارضـایتی از وضـع مـوجود و تلاش جهت بهبود اوضاع می‌دانیم.

و ایـن بـهانـه‌ای شـد تـا بـامــدد ربّ مــنّان در سـال 1388در کانونی با نام متبرک «کانـون مـهـدویت تسنیم» با هــدف اعـتلای اسـلام و تلـاش در جـهت تعجیل فرج گرد هم آمدیم.

نــام کــانون را بــا الــهام از آیـه‌ی 27 سوره‌ی مبارکه مطففین (وَ مِـزَاجُهُ مِن تَسْــنِیمٍ عَـیْنًا یَـشْرَبُ بِهَا الْمُقَرَّبُونَ) "تسـنیم" برگزیدیم تا بکوشیم مصداقی از معنای آن و همچون آن چشمه‌ی جوشان باشیم.

سعـی بر ایــن بود که مهــارت‌های مخـتلفی برای منـتظران آن حضــرت تبــین و تفــسیر شود. کانون فرصــتی‌ست برای اعـلام حــضور هـر مـنتظری که خــواهان به ســر آمدن ایــن انتـظار است تا به هر نحوی که می‌تواند در جهت تحقق اهداف انتظار بکوشد.
و به انتظار تو دیگر ننشـستیم، یا علــی گفتیم و به امید آمدنتان ایستادیم،
باشد که قبول درگاهتان افتد.

__________________________

- هنر آن است که فردی بی‌هیاهوهای سیاسـی و خودنمایی‌های شیــطانی بــرای خــدا به جهاد برخیزد و خــود را فــدای هــدف کند، نه هوی و این هنر مردان خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)

- هرچه زمان می‌گــذرد، تجــمع اصــحاب حــق را، "واجب‌تر و فوری‌تر" احساس می‌کنم.
امام خامنه‌ای (مدّظله العالی)

دستان مشــتاقت را به گرمـی می‌فشــاریم، اینجا کانون مهدویت تسنیم.

بسم الله الرحمن الرحیم:
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان